Եգիպտացի երգչուհի Շերին Աբդել-Վահաբին արգելել են հայրենիքում ելույթ ունենալ խոսքի ազատությանը վերաբերող նրա քննադատությունից հետո, հայտնում է Associated Press-ը:
Այս որոշումն ընդունվել է համացանցում հոլովակի հայտնվելուց հետո, որում երգչուհին Բահրեյնում ելույթի ժամանակ հայտարարել է. «Այստեղ ես կարող եմ ասել այն ամենը, ինչ ցանկանում եմ: Եգիպտոսում ցանկացածին, ով խոսում է, բանտ են նստեցնում»:
Եգիպտոսի Երաժիշտների միության պատասխանը հայրենիքում նրա ելույթների արգելքն էր եւ հարցաքննության կանչելը:
Իրավաբան Սամիր Սաբրին, որը հայտնի է հայտնի մարդկանց դեմ դատական հայցերով, երգչուհուն մեղադրել է «Եգիպտոսին վիրավորելու եւ կասկածելի իրավական կազմակերպություններին Եգիպտոսի ներքին գործերին միջամտելու համար հրավիրելու մեջ»:
Փոփ աստղին անցյալ տարի 6 ամսվա բանտարկության էին դատապարտել համանման հոլովակի համար, որում նա կատակով հայտարարում է, որ Նեղոսն աղտոտված է:

Египетской певице Шерине Абдель-Вахаб запретили выступать на родине после ее критики, касающейся свободы слова, сообщает Associated Press
Данное решение было принято после появления в Сети видеоклипа, в котором певица в ходе выступления в Бахрейне заявила: «Здесь я могу сказать все, что хочу. В Египте любого, кто говорит, сажают в тюрьму».
Ответом Союза музыкантов Египта стал запрет на ее выступления на родине и вызов на допрос.
Юрист Самир Сабри, известный судебными исками против знаменитостей, обвинил певицу «в оскорблении Египта и приглашении подозрительных правовых организаций вмешаться во внутренние дела Египта».
В прошлом году поп-звезду приговорили к 6 месяцам тюремного заключения за аналогичный клип, в котором она в шутку заявляет о том, что Нил загрязнен.