Իրանական նահանգների իրավակարգի ուժերի հրամանատարի տեղակալ Ահմեդ Տահերին հայտնել է 2 տոննա 500 կիլոգրամ թմրանյութի բռնագրավման մասին՝ հայտնում է ԻՌՆԱ-ն։
«Իրավակարգի ուժերը հետախուզության օգնությամբ ստացել են տեղեկատվություն քաղաքի շրջաններից մեկում մաքսանենգների մասին եւ հաջողությամբ 2 տոննա 500 կիլոգրամ թմրանյութ են բռնագրավել Իրանշահրում»,- նշել է նա։
Մաքսանենգները խմբաքանակը մեքենաներով են տեղափոխել։
Իրանը թմրանյութերի մաքսանենգության դեմ պայքարի առաջամարտիկներից է։ Իրանական ոստիկանության ջանքերի շնորհիվ տարեկան բռնագրավվում է ափիոնի համաշխարհային շրջանառության 80 տոկոսը, հերոինի եւ մորֆինի՝ 40 տոկոսը։

Заместитель командира Сил правопорядка иранской провинции Ахмед Тахери сообщил об изъятии 2 тонн 500 кг. наркотиков в Ираншахре, передает ИРНА
«Силы правопорядка с помощью разведывательной поддержки получили информацию о контрабандистах в одном из районов города и успешно перехватили 2 тонн 500 кг. наркотиков в ираншахре»,- отметил он.
Контрабандисты перевозили партию на машинах.
Иран находится на передовой борьбы с контрабандой наркотиков. Благодаря усилиям иранской полиции ежегодно пресекается трафик и конфискуется более 80 % мирового оборота опиума, 40 % героина и морфина.