YouTube-ի նախկին աստղ եւ երգիչ Օսթին Ջոնսը, որը պատանիների շրջանում մեծ լսարան ուներ, դատապարտվել է 10 տարի ազատազրկման. նա հարկադրել է վեց աղջկա իրեն ուղարկել սեռական բովանդակության տեսանյութեր, տեղեկացնում է Fox News-ը։
Չիկագոյի դատախազները պահանջում էին 11 տարվա բանտարկություն, իսկ Ջոնսի պաշտպանությունը փորձում էր հասնել հինգ տարվա ժամկետի։
Ինչպես հայտարարել են մեղադրողները, Ջոնսը իր զոհերի դեմ օգտագործել է նրանց ջահելությունը, թուլություններն ու իր հանդեպ պաշտամունքը, եւ «նա դա արել է նորից ու նորից»։
«Նա աղջիկներին սովորեցրել է ինչ ասել, ինչպես պարել եւ ինչ անել տեսանյութում»,- նշվում է մեղադրական եզրակացությունում։
Իր հերթին, պաշտպանությունը ներողամտություն է խնդրել Ջոնսի հանդեպ՝ հայտարարելով, որ նրա կյանքը «մթագնված է եղել բռնությամբ, ցավով, կորստով եւ մահվամբ»։ Ջոնսի փաստաբաններն ասել են, որ իրենց պաշտպանյալը մանուկ հասակում ենթարկվել է սեռական բռնության։
26-ամյա Օսթին Ջոնսը ամերիկյան Իլինոյս նահանգի բնակիչ է։ Նա ձերբակալվել է 2017-ին։ Դատախազները հայտարարել են, որ մինչ ձերբակալությունը տղամարդը հասցրել էր ինտերնետում շփում հաստատել 30 աղջկա հետ։

Бывшую звезду и певца YouTube Остина Джонса, имевшая крупную аудиторию подросткового возраста, приговорили к 10 годам тюремного заключения за принуждение шести девочек к отправке ему видео сексуального содержания, сообщает Fox News
Чикагские прокуроры настаивали на 11 годах тюремного закоючения, а защита Джонса пыталась добиться пятилетнего срока.
Как заявили обвинители, Джонс использовал против своих жертв их юность, их слабости и более всего их обожание к нему, и «он делал это снова и снова».
«Он учил девочек, что надевать, что говорить, как танцевать и что делать на видео», - отмечается в обвинительном заключении.
В свою очередь защита попросила снисхождения к Джонсу, заявляя, что его жизнь «была омрачена насилием, болью, потерей и смертью». Адвокаты Джонса заявили, что их подзащитный в детстве подвергался сексуальному насилию.
26-летний Остин Джонс является жителем американского штата Иллинойс.  Он был арестован еще в 2017 году.  Прокуроры заявили, что до своего ареста мужчина успел установить контакт по Интернету с 30 девочками.