«Ադեկվադ» կուսակցությունը այս պահին չի համագործակցելու որեւէ քաղաքական ուժի հետ: Այս մասին այսօր` սեպտեմբերի 7-ին, լրագրողներին ասաց կուսակցության ղեկավար Արթուր Դանիելյանը` կուսակցության հիմնադիր համագումարից հետո պատասխանելով նրանց հարցերին:
«Ես իմ ստատուսներից մեկում կանխատեսել եմ, որ Միքայել Մինասյանը լավագույն թեկնածուն է, ով կարող է առաջնորդել ընդդիմությունը, բայց էս պահին ես վստահ չեմ, որ այդ քաղաքական պրոցեսի կարիքը կա: Ինձ թվում է` ինչքան էլ վնասակար լինի Նիկոլ Փաշինյանի Կառավարությունը, քաղաքակրթական առումով, մշակութային առումով այն շատ օգտակար է գալիք հեղափոխությունը մոտիվացնելու համար եւ Հայաստանը այդ հեղափոխությունը առաջնորդելու համար: Օգտակար է այն պրոցեսը, որը որ հիմա կառավարում է Նիկոլ Փաշինյանը, բայց եթե լինի ընդդիմություն, իմ համար Միքայել Մինասյանի թեկնածությունը ոչ թե ամենաընդունելին ա, ինքը ամենապատրաստվածն է այս պահին»,- ասաց նա՝ դժվարանալով ասել, թե կկարողանան այս պահին համագործակցել, թե` ոչ, բայց եթե լինի համագործակցություն այն կլինի գաղափարական հենքի վրա:
Նշենք, որ այսօր տեղի է ունեցել «Ադեկվադ» կուսակցության հիմնադիր համագումարը, կուսակցության ղեկավար է ընտրվել Արթուր Դանիելյանը:

На этот момент мы не будет сотрудничать с какой-либо политической силой. Об этом заявил в беседе с журналистами после учредительного съезда партии «Адекват» 7 сентября ее руководитель Артур Даниелян.
«В одном из своих статусов я отметил, что Микаел Минасян - наилучший кандидат, который может возглавить оппозицию, но сейчас я не уверен в том, что существует необходимость в данном политическом процессе. Мне кажется, что,  насколько бы не было вредоносным Правительство Никола Пашиняна, в  цивилизационном, культурном планах оно очень полезно для мотивации предстоящей революции. И если будет оппозиция, то для меня кандидатура Микаела Минасяна самая приемлемая. Именно он на данный момент самый подготовленный человек», - заявил Даниелян.
При этом  он затруднился ответить на вопрос, возможно ли на данный момент сотрудничество «Адеквата» с Минасяном. Но если оно будет, то лишь на идеологической основе, заключил Даниелян.
Отметим, что сегодня состоялся учредительный съезд партии «Адекват», руководителем которой избран Артур Даниелян.