Ընդդիմության առաջնորդի փնտրտուքը վաղաժամ է։ Այս Yerevan Today-ին տված հարցազրույցում ասել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը։
Դիտարկմանը, որ ընդդիմությունը միավորված չէ, սակայն արդեն առաջնորդի  անուններ են նշվում, օրինակ՝ «Ադեկվատ» կուսակցության նախագահն ընդդիմության լավագույն առաջնորդ է համարել Միքայել Մինասյանին, Վիկտոր Սողոմոնյանն ասել է. «Նախ և առաջ շնորհավորում եմ «Ադեկվատներին» ՝ կուսակցության հիմնադրման կապակցությամբ։ Նախագահ Քոչարյանը վերջին հարցազրույցում բավականին, առարկայական իր տեսլականը ներկայացրեց առ այն որ ընդդիմությունը , գուցե միանգամից չմիավորվի բայց լինելու են ձգողականության, կենտրոններ որոնք ամեն մեկը իր հերթին իր աշխատանքն է կատարելու , թույլ չտալու համար, որ իշխանությունը պետության նավը կործանի։ Այնպես որ, շնորհավորում եմ նոր քաղաքական միավորին և բարի երթ մաղթում։
Ինչ վերաբերում է ընդդիմության առաջնորդի փնտրտուքին, պետք է ասեմ, որ դա վաղաժամ է, եթե չասեմ՝ չափազանց վաղաժամ։ Մենք ունենք ընդդիմադիր կենտրոններ և շարունակում ենք ընդդիմադիր կենտրոնների ձևավորման ականատեսը լինել, և մենք առայժմ չունենք միավորումներ, չունենք լիդերների վերաբերյալ միասնական կարծիքներ։ Այսինքն՝ այդ կենտրոններից յուրաքանչյուրն իր լիդերին է տեսնում, կամ, ասենք, երկու երեք կենտրոն միասնական իրենց լիդերին են տեսնում ընդհանրապես ընդդիմության առաջնորդ։ Այնպես որ, կարծում եմ խոսակցությունները չափազանց վաղաժամ են։  Պետք է աշխատել և պետք է կատարել այն ֆունկցիան, որի մասին քիչ առաջ ասացի՝ ամեն ինչ անել որ ապաշնորհ և բավականին պրիմիտիվ մոտիվացիաներ ունեցող իշխանությունը մեր պետականության նավն այս կարճ ժամանակահատվածում չտապալի»:

It’s early to seek a leader of the political opposition. This is what Victor Soghomonyan, head of the Office of second President of Armenia Robert Kocharyan, told Yerevan Today.
When told that the political opposition is not unified, but people are already indicating names (leader of the Adekvat political party considers Mikael Minasyan the best leader of the opposition), Victor Soghomonyan said the following: “First of all, I would like to congratulate Adekvat political party on its foundation. In his recent interview, President Kocharyan expressed his opinion rather objectively and said there will be centers of gravitation that won’t let the government steer the wheel in the wrong direction.
As far as the search for the leader of the political opposition is concerned, I must say it is early, if not too early. There are oppositional centers and we continue to witness the formation of those centers, and there are no shared opinions on leaders. We need to work and perform the function that I already mentioned, and that is to do everything possible to make sure the government doesn’t doom the country.”