Տաքսին, որի ղեկին էր տարեց վարորդը, վրաերթի է ենթարկել մի խումբ հետիոտներին ճապոնական Նագոյա քաղաքում, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում կատարելով NHK հեռուստաալիքին:
Տեղի ոստիկանության ներկայացուցիչների տեղեկություններով՝ դեպքը տեղի է ունեցել շաբաթ,ժամը 21.20-ին: Ականատեսների խոսքով՝ ավտոմեքենան դուրս է թռել մայթի վրա ու մխրճվել մարդկանց մեջ: Տուժել է առնվազն յոթ մարդ, որոնցից մեկի վնասվածքները գնահատվում են որպես ծանր:
Ոստիկանությունը բերման է ենթարկել տասքու վարորդին. նա 75-ամյա տղամարդ է, որը պնդում է, որ չի հիշում ՃՏՊ-ի պահը: Այլ տեղեկություններ դեռեւս հայտնի չեն:

Автомобиль такси, за рулем которого находился пожилой водитель, наехал на группу пешеходов в японском городе Нагоя, передает РИА Новости со ссылкой на телеканал NHK.
По информации представителей местной полиции, инцидент произошел около 21.20 субботы. По словам очевидцев, автомобиль вылетел на тротуар и врезался в группу людей. Пострадали не менее семи человек, травмы одной девушки оцениваются как серьезные.
Полиция задержала водителя такси – им оказался 75-летний мужчина. Он утверждает, что не помнит момента ДТП. Другой информации пока не поступало.