Լրատվամիջոցների դեմ ոտնձգությունը սպառնալիք է մեր ժողովրդավար երկրի մամուլի ազատության դեմ: Այս մասին հայտարարել է արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը՝ անդրադառնալով «Հայելի» ակումբի հետ տեղի ունեցած միջադեպին:
«Հայաստանում խոսքի ազատությունն այլընտրանք չունի, եւ յուրաքանչյուր նման դեպքի պետք է տրվի համարժեք իրավական գնահատական»,-ընդգծել է նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ հոկտեմբերի 5-ին, 4 անձ՝ Դավիթ Հովհաննիսյան, Սարգիս Մանուկյան, Արտակ Մարգարյան եւ Հայկ Ստեփանյան, ձվեր են նետել «Հայելի. ակումբի դռներին ու պաստառներ փակցրել։ Նրանցից Դավիթ Հովհաննիսյանն ասել է, որ պահանջում է փակել լրատվամիջոցը։
Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ նրանք պատրաստվում էին նույնը անել ակումբի ներսում, եթե դուռը բաց լիներ։

Посягательство на СМИ является угрозой для свободы прессы нашей демократической страны. Об этом заявил министр юстиции Армении Рустам Бадасян, комментируя инцидент с пресс-клубом «Айели».
«В Армении свободе слова нет альтернативы, и каждый подобный случай должен получать адекватную правовую оценку», - подчеркнул он.
Напомним, что 4 молодых человека  5 октября забросали яйцами редакцию «Айели». В свою очередь, молодой человек, представившийся Давидом Ованнисяном, заявил, что требует закрытия  этого СМИ. По словам протестующих, причиной их акции является статья, опубликованная на сайте Hayeli.am, под заголовком «Запоздалый, но мощный ответ Алиева Пашиняну».