Լրատվամիջոցների դեմ ոտնձգությունը սպառնալիք է մեր ժողովրդավար երկրի մամուլի ազատության դեմ: Այս մասին հայտարարել է արդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը՝ անդրադառնալով «Հայելի» ակումբի հետ տեղի ունեցած միջադեպին:
«Հայաստանում խոսքի ազատությունն այլընտրանք չունի, եւ յուրաքանչյուր նման դեպքի պետք է տրվի համարժեք իրավական գնահատական»,-ընդգծել է նա:
Ավելի վաղ NEWS.am-ը հայտնել էր, որ այսօր՝ հոկտեմբերի 5-ին, 4 անձ՝ Դավիթ Հովհաննիսյան, Սարգիս Մանուկյան, Արտակ Մարգարյան եւ Հայկ Ստեփանյան, ձվեր են նետել «Հայելի. ակումբի դռներին ու պաստառներ փակցրել։ Նրանցից Դավիթ Հովհաննիսյանն ասել է, որ պահանջում է փակել լրատվամիջոցը։
Ակցիայի մասնակիցների խոսքով՝ նրանք պատրաստվում էին նույնը անել ակումբի ներսում, եթե դուռը բաց լիներ։

YEREVAN. – Attacks on media outlets are a threat to media freedom in our democratic country, Armenian Justice Minister Rustam Badasyan said in connection with an attack on Hayeli press club earlier today.
“There is no alternative to media freedom in Armenia, and any such case has to get an adequate response within the law,” Badasyan wrote on Facebook.
As reported earlier, a group of young people attacked Hayeli press club in Yerevan on Saturday.
Four young men threw eggs towards the press club, while one of them who introduced himself as Davit Hovhannisyan demanded that the media outlet should be closed.
According to protesters, the reason of their actions is an article published on Hayeli.am website and titled “Aliyev’s belated, but powerful response to Pashinyan”.