Պենտագոնի նախկին աշխատակից Լուիս Էլիզոնդոն Fox News հեռուստաալիքին պատմել է, որ Blink-182 ռոք խմբի վոկալիստ Թոմ Դելոնգի կողմից հիմնված ՉԹՕ-ների հետազոտությամբ զբաղվող «Արվեստների եւ գիտության աստղային ակադեմիան» ներկայումս հետազոտում է ՉԹՕ-ներին վերաբերող նյութեր եւ կարող է ներկայացնել նրանց գոյությունն ապացուցող ֆիզիկական վկայություններ։
Էլիզոնդոն պնդում է, որ իրեն Պենտագոնից հեռացրել են, որպեսզի խանգարեն հետազոտել «անսովոր օդային համակարգերը»։
Հեռուստաալիքին տված հարցարույցում Էլիզոնդոն հայտարարել է, որ տիեզերական այն կազմակերպությունը, որտեղ նա հիմա աշխատում է, ավելի մոտ է այդ անսովոր ֆենոմենի էության առավել ճշգրիտ բացահայտմանը։
Ըստ նրա, իր խմբում աշխատող փորձագետները հետազոտում են իրենց մոտ հայտված նյութի ֆիզիկական, քիմիական եւ միջուկային հատկությունները։
Էլիզոնդոյի խոսքերով, ճշգրիտ հետեւությունները կարվեն գիտական գործընթացի ավարտից հետո։
Նշվում է, որ Էլիզոնդոն, ամենայն հավանականությամբ, նկատի ունի այն նյութը, որը ստացվել է այլմոլորակային տիեզերանավից։
Ավելի վաղ «Արվեստների եւ գիտության աստղային ակադեմիա» տիեզերական կազմակերպությունը հայտարարել էր, որ իր տրամադրության տակ է հայտնվել ՉԹՕ-ներին վերաբերվող ինչ-որ «էկզոտիկ» նյութ։

Экс-сотрудник Пентагона Луис Элизондо рассказал телеканалу Fox News, что в настоящее время организация по изучению НЛО «Звездная академия искусств и науки», основанная вокалистом рок-группы Blink-182 Томом Делонгом, изучает материалы по НЛО, и может предоставить физические свидетельства , подтверждающие их существование.
Элизондо, который когда работал в Пентагоне, утверждает, что его уволили, чтобы помешать ему и дальше изучать «необычные воздушные системы».
Элизондо заявил в интервью телеканалу, что космическая организация, в которой он сейчас работает, все ближе к более точной разгадке сущности этого странного феномена.
По словам Элизондо, эксперты, работающие в его группе, изучают физические, химические и атомные свойства попавшего в их руки материала.
По его словам, точные выводы будут сделаны в результате завершения тщательного научного процесса.
Отмечается, что Элизондо, по всей видимости, имеет в виду материал, который, как считается, поступил с инопланетного космического корабля.
Ранее космическая организация «Звездная академия искусств и науки» заявила о том, что в ее распоряжение попал некий «экзотический» материал, касающийся НЛО.