Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Փարիզի Խաղաղության համաժողովի շրջանակում առանձնազրույց է ունեցել Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնի հետ։
Ֆրանսիայի նախագահը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին համաժողովին մասնակցելու հրավերն ընդունելու համար եւ նշել, որ կարեւորում է բարեկամ Հայաստանի հետ համագործակցության զարգացումը տարբեր ուղղություններով։
Իր հերթին վարչապետ Փաշինյանը եւս շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության եւ համաժողովը բարձր մակարդակով կազմակերպելու համար։ Վարչապետը նշել է, որ տարբեր առիթներով հանդիպումները նոր ազդակ են հաղորդում երկկողմ կապերի զարգացմանն ու ամրապնդմանը։
Նիկոլ Փաշինյանը եւ Էմանուել Մակրոնը քննարկել են հայ-ֆրանսիական հարաբերությունների օրակարգային հրատապ հարցեր, անդրադարձել  են նաեւ մուտքի արտոնագրերի ազատականացման ՀՀ-ԵՄ երկխոսության մեկնարկի ուղղությամբ իրականացվող քայլերին։
Կողմերը կարեւորել են բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կազմակերպումը եւ այդ ուղղությամբ ձեռք բերել համապատասխան պայմանավորվածություն։

Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan held talks with President of France Emmanuel Macron during the Paris Peace Forum.
The President of France expressed gratitude to the Prime Minister for accepting the invitation to attend the forum and stated that he attached importance to the development of cooperation with Armenia in various directions.
In his turn, Prime Minister Pashinyan also expressed gratitude for the cordial reception and for organizing the forum at a high level and stated that the meetings on different occasions give a new impetus to the development and strengthening of bilateral ties.
Nikol Pashinyan and Emmanuel Macron discussed pressing issues on the agenda of French-Armenian relations and touched upon the steps being taken to launch the EU-Armenia dialogue over visa liberalization.
The parties attached importance to the organizing of high-level reciprocal visits and reached an agreement on those visits.