Ալբանիայի վարչապետ Էդի Ռամայի ապագա հասրը զոհվել է երկրաշարժից, տեղեկացնում է CNN-ը՝ հղում կատարելով Ալբանիայի կառավարության ղեկավարի գրասենյակին։
Ալբանիայի վարչապետի որդու՝ Գրեգոր Ռամայի հարսնացուն՝ Քրիստի Ռիչին, զոհվել է ավերիչ երկրաշարժից ծնողների եւ եղբոր հետ։
Ավելի ուշ Գրեգոր Ռաման հրապարակել է սթորիզ Instagram-ում, որտեղ տեղեկացրել է, որ հարսնացուի եղբորն ու ծնողներին գտել են փլատակների տակ։
Նոյեմբերի 26-ի գիշերը Ալբանիայում տեղի ունեցավ 6,4 ուժգնությամբ երկրաշարժ, էպիկենտրոնը մայրաքաղաք Տիրանայից ոչ հեռու Դուրես նավահանգստային քաղաքում էր։ Նոր երկրաշարժը երկիրը ցնցեց նոյեմբերի 27-ին՝ խուճապ առաջացնելով տեղի բնակիչների շրջանում։ Երրորդ անգամ ստորգետնյա ցնցումները զգացվեցին նոյեմբերի 28-ին։

Будущая невестка премьер-министра Албании Эди Рама погибла во время землетрясения в стране, сообщает CNN со ссылкой на офис главы албанского правительства.
Невеста сына премьера Албании Грегора Рамы Кристи Ричи погибла во время разрушительного землетрясения вместе с родителями и братом.
Позже Грегор Рама опубликовал сториз в Instagram, где сообщил, что брата и родителей его невесты нашли под завалами.
В ночь на 26 ноября в Албании произошло землетрясение магнитудой 6,4, эпицентр находился в портовом городе Дуррес недалеко от столицы страны Тираны. Новое землетрясение всколыхнуло страну 27 ноября, вызвав панику среди местных жителей. Третий раз подземные толчки ощущались 28 ноября.