Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է Արեւելք-Արեւմուտք միջազգային ինստիտուտի նախագահ եւ գործադիր տնօրեն Ուիլյամ Փարքերին:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ինստիտուտի հետ ծրագրերի իրականացման հնարավորություններին, մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային զարգացումների եւ խնդիրների շուրջ:
Արեւելք-Արեւմուտք ինստիտուտը միջազգային հեղինակավոր թինք-թենք (think tank) է, որը հանդես է գալիս տարբեր նախաձեռնություններով, մասնավորապես, կիբերանվտանգության, կանխարգելիչ դիվանագիտության, տնտեսական եւ տարածաշրջանային անվտանգության ոլորտներում: Ինստիտուտի գործունեության կիզակետում են նաեւ ժամանակակից մարտահրավերներին եւ դրանց լուծմանը վերաբերող խնդիրները:

President of Armenia Armen Sarkissian today hosted President and CEO of EastWest Institute William Parker.
During the meeting, the parties touched upon the opportunities for implementation of joint programs and exchanged views on regional issues and developments.
The EastWest Institute is an internationally reputable think tank that undertakes various initiatives in the areas of cybersecurity, preventive diplomacy and economic and regional security. Issues related to modern challenges and the solutions to those issues are also in the Institute’s focus.