Ի պաշտպանություն ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը միացել է ևս 7 մշակույթի գործիչ: Այս մասին տեղեկանում ենք Նախագահ Քոչարյանի Աջակիցների Դաշինք ֆեյսբուքյան էջից։
«Ի պաշտպանություն ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հայտարարությանը միացել է ևս 7 մշակույթի գործիչ։ Նրանք կոչ են անում կալանքից ազատել Արցախի Հանրապետության առաջին և Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին, փոխել նրա խափանման միջոցը։
Հայտարարությանը միացել են՝ Շուշան Պետրոսյանը (երգչուհի), Լուսինե Պողոսյանը (երգչուհի), Անահիտ Մութաֆյանը (դերասանուհի), Քնարիկ Շուշանյանը (մնջախաղի դերասանուհի), Մերի Հակոբյանը (դերասանուհի), Վալերի Սահարյանը (պրոդյուսեր), Վարդուհի Դավթյանը (երգչուհի)»,-նշեց նա։

Seven more cultural figures have joined the statement in defense of second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan, as reported on the Facebook page of the Robert Kocharyan Supporters Alliance.
“Seven more cultural figures have joined the statement in defense of second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan. They call on releasing the first President of the Republic of Artsakh and the second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan from custody and change his preventive measure.
The seven cultural figures are singers Shushan Petrosyan, Lusine Poghosyan and Varduhi Davtyan, actresses Anahit Mutafyan and Mary Hakobyan, pantomime actress Knarik Shushanyan and producer Valery Saharyan,” as stated on the Facebook page.