Ուզբեկստանում ՀՀ դեսպանությունը (նստավայրը՝ Երեւան) տեղի հայ համայնքի միջոցով պարզել է, որ սպանված Նարիման Գրիգորյանը «Գրիգորյան» ազգանունը վերցրել է ի պատիվ հայտնի բռնցքամարտիկի: Նրա իրական անունն էր Ալիմժանով Նարիման Ֆեւզիի:
Աղբյուրը հայտնում է, որ Ալիմժանովը ծնվել է Տաշքենդի մարզի Չիրչիկ քաղաքում: Հայրական կողմից ազգությամբ Ղրիմի թաթար էր, իսկ մայրական կողմից՝ ռուս: «Գրիգորյան» ազգանունը նա վերցրել էր ուզբեկահայ աշխարհահռչակ բռնցքամարտիկ Արթուր Գրիգորյանի պատվին, ով Ուզբեկստանում բացառիկ հեղինակություն է վայելում: Ներկայումս ուզբեկական համացանցային տիրույթում ակտիվորեն հերքվում է սպանվածի հայ լինելու փաստը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ մոդելյոր եւ խորեոգրաֆ Նարիման Ալիմժանովի (Գրիգորյանի, 1985 թվականի ծնված) դին հայտնաբերվել էր հունվարի 14-ին իր բնակարանում, Տաշքենդի Յաշնաբադի շրջանում: Քննչական գործողությունների ընթացքում պարզվել է սպանության մեջ կասկածվողի անձը՝ Ա. Ա. (1996 թվականի ծնված): Նրա խոստովանական ցուցմունքների համաձայն՝ հունվարի 13-ին 9:00-ի սահմաններում տանից դուրս է եկել՝ նպատակ ունենալով տիրանալ Նարիման Ալիմժանովի դրամական միջոցներին։ Նա զանգել եւ տեղեկացրել է դիզայներին, որ մտադիր է այցելել նրան։ Նրա մոտ դանակ եւ մեկ լիտրանոց շշով բենզին է եղել։  Ա․ Ա․-ն կանխամտածված սպանել է դիզայներին եւ նրա տնից տարել 625 դոլար, երկու iPhone սմարթֆոն, IQOS էլեկտրոնային ծխախոտ, AirPods ականջակալներ, զոհին պատկանող Captiva ավտոմեքենայի բանալի ու երկու դանակ, որոնցով մարմնական վնասվածքներ են հասցվել դիզայներին։ Հանցագործության հետքերը թաքցնելու համար նա բենզին է լցրել եւ հրդեհել բնակարանն ու Նարիման Ալիմժանովի մարմինը, որից հետո դուռը փականով փակել է։

Посольство Армении в Узбекистане (резиденция в Ереване) посредством армянской общины выяснило, что убитый Нариман Григорян взял фамилию «Григорян» в честь известного боксера. Его настоящее имя Нариман Февзи Алимжанов.
Как сообщает источник, родился Алимжанов в городе Чирчик Ташкентской области. С отцовской стороны – крымский татарин, с материнской стороны – русский. Фамилию Григорян он взял в честь всемирно известного узбекского боксера армянского происхождения Артура Григоряна, пользующегося в Узбекистане исключительным авторитетом. В узбекских соцсетях активно опровергается версия о принадлежности убитого к армянской нации.
Ранее сообщалось, что тело модельера и хореографа Наримана Алимджанова (Григоряна, 1985 г. р.) было обнаружено 14 января в доме, где он проживал, в Яшнабадском районе Ташкента. В ходе следственных действий был установлен подозреваемый в убийстве — А. А. (1996 г. р.). Согласно его признательным показаниям, 13 января примерно в 9:00 он вышел из дома с целью завладения денежными средствами Наримана Алимджанова. Он позвонил и уведомил дизайнера о намерении посетить его. При нем были нож и бензин в литровой бутылке. А. А. умышленно убил дизайнера и забрал у него из дома 625 долларов, два смартфона iPhone, электронную сигарету IQOS, пару наушников AirPods, ключи от автомобиля Captiva, принадлежавшего жертве, два ножа, которыми были нанесены телесные повреждения. Чтобы скрыть следы преступления, А. А. облил бензином и поджег квартиру и тело Наримана Алимджанова, после чего закрыл дверь на замок.