Յուրաքանչյուր գործընթաց պետք է կատարվի եւ իրականացվի օրենքի շրջանակում։ Այս մասին ՀՀ Ազգային ժողովում ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ հունվարի 29-ին ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր, ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի քարտուղար Իվետա Տոնոյանը՝ մեկնաբանելով Սահմանադրական դատարանի շուրջ ծագած իրավիճակը։
Նրա խոսքով՝ ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանը կարող է օբյեկտիվ կամ սուբյեկտիվ մոտեցումներ ունենալ, իսկ իշխանություններն այդ ընթացքում կարող են վստահ լինել, որ իրենց գործողությունները ճիշտ են։
«Բայց ես համոզված եմ, որ եթե Սահմանադրական դատարանի անդամներին վաղաժամ թոշակի ուղարկելու գործիքանին անհաջողության մատնվի, կառավարությունը կփնտրի եւ կօգտագործի այլ գործիքներ»,- նշեց պատգամավորը։

Every procedure needs to be implemented within the scope of the law. This is what deputy of the Prosperous Armenia Party of the National Assembly, leader of the Prosperous Armenia Party Gagik Tsarukyan’s spokesperson Iveta Tonoyan told reporters as she touched upon the situation in the Constitutional Court during briefings at the National Assembly today.
According to her, President of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan may have objective or subjective approaches, and during the process, the authorities may be rest assured that they are doing the right thing.
“However, I am certain that if early retirement of the members of the Constitutional Court becomes a failure, the government will seek and use other tools,” the deputy stated.