Facebook սոցցանց կանոնավոր հաճախող մարդկանց թիվը մեկ տարում 8 տոկոսով աճել է եւ հասել է մինչեւ 2,5 միլիարդի: Այս մասին վկայում է Facebook ընկերության, որին է պատկանում սոցցանցը, չորեքշաբթի հրապարակված կորպորատիվ հաշվետվությունը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Նշված ցուցանիշն արտացոլում է նրանց թիվը, որոնք սոցցանց են հաճախում ամիսը մեկ անգամից ոչ հազվադեպ: Ընկերության գնահատականների համաձայն՝ անցյալ տարվա դեկտեմբերին Facebook-ից օրը գոնե մեկ անգամ օգտվել է 1,66 մլրդ մարդ: Այս ցուցանիշը մեկ տարում աճել է 9 տոկոսով:
Անցյալ տարի Facebook-ի հասույթը կազմել է 70,697 մլրդ դոլար՝ 2018 թվականի համեմատությամբ աճելով 27 տոկոսով: Նույն ժամկետում ընկերության զուտ շահույթը, հակառակը, 16 տոկոսով նվազել է՝ 22,112 մլրդ դոլարից մինչեւ 18,485 մլրդ դոլար: Գովազդից ստացվող եկամուտները աճել են 27 տոկոսով՝ 55,013 մլրդ դոլարից մինչեւ 69,655 մլրդ դոլար:
Facebook ընկերությունը հիմնադրվել է 2004 թվականի փետրվարի 4-ին Մարկ Ցուկերբերգի եւ նրա երեք համակուրսեցիների կողմից Հարվարդի համալսարանում սովորելու ժամանակ: Համանուն սոցցանցը աշխարհում առաջատարներից մեկն է:

The number of people who regularly visit the social network Facebook increased by 8% in one year and reached 2.5 billion, Variety reported.
The indicator mentioned above reflects the number of those who enter the social network at least once a month. According to company estimates, in December last year, 1.66 billion people used Facebook at least once a day. This indicator increased by 9% over the year.
Facebook revenue last year was $ 70.697 billion, an increase of 27% compared to 2018. The company's net profit in the same period decreased by 16% - from $ 22.112 billion to $ 18.485 billion. Advertising revenue is up by 27%, from $ 55.013 billion to $ 69.655 billion.
Facebook was founded on February 4, 2004 by Mark Zuckerberg and his three fellow students while studying at Harvard University.