Rolls-Royce ընկերությունը Մեծ Բրիտանիայից, մայրցամաքային Եվրոպայից, Մերձավոր Արեւելքից եւ Միացյալ Նահանգներից իր հաճախորդների համար հասանելի է դարձրել ֆիրմային Whispers բջջային հավելվածը, որը համադրում է փակ սոցիալական ցանցի եւ դռնապան-ծառայության հնարավորությունները։ «Աշխարհի ամենաարտոնյալ ակումբի» անդամներ կարող են դառնալ միայն Rolls-Royce նոր ավտոմեքենաների սեփականատերերը, հայտնում է Motor-ը։
Whispers հավելվածը նախեւառաջ Rolls-Royce-ի մյուս սեփականատերերի, Rolls-Royce Motor Cars-ի գործադիր տնօրենի եւ տնօրենների խորհրդի անդամների հետ շփման հարթակ է։ Ծառայությունը կարելի է համեմատել LinkedIn պրոֆեսիոնալ սոցցանցի հետ, միայն ավելի փակ է եւ էլիտար։ Սրա մասնակիցները նույնպես կարող են նոր կապեր ստեղծել, կիսվել բիզնեսի հնարավորություններով եւ ամրապնդել կապերը։
Ի դեպ, միայն շփումով գործը չի սահմանափակվում։ Rolls-Royce-ի հաճախորդները հավելվածի միջոցով հասանելիություն են ստանում տարատեսակ անհատական նախագծերին, շոու-բիզնեսի աստղերի եւ սիմֆոնիկ նվագախմբերի փակ ելույթներին, զանազան հետաքրքիր միջոցառումներին, ընդհուպ Անտարկտիդա մեկնող արշավախմբին մասնակցությանը։ Արտադրողի խոսքերով՝ Whispers-ը պետք է դառնա «թվային տիեզերք», որը կմիավորի աշխարհի ամենաազդեցիկ եւ հանրահայտ մարդկանց։

Компания Rolls-Royce открыла доступ клиентам из Великобритании, континентальной Европы, Ближнего Востока и Соединенных Штатов доступ к фирменному мобильному приложению Whispers, сочетающему возможности закрытой социальной сети и консьерж-сервиса. Членами «самого привилегированного клуба в мире» могут стать только владельцы новых автомобилей Rolls-Royce, передает Motor.
Приложение Whispers — это прежде всего платформа для общения с другими владельцами Rolls-Royce, исполнительным директором и членами совета директоров Rolls-Royce Motor Cars, сообщает компания. Сервис можно сравнить с профессиональной соцсетью LinkedIn, только более закрытой и элитарной — её участники тоже могут налаживать новые контакты, делиться возможностями для бизнеса и укреплять связи.
Впрочем, общением дело не ограничено. Клиенты Rolls-Royce через приложение получают доступ к различным индивидуальным проектам, бронированию приватных выступлений звезд шоу-бизнеса и симфонических оркестров, возможность посещать уникальные мероприятия и переживать новый опыт, вплоть до записи в экспедицию на Антарктиду. По словам производителя, Whispers должно стать «цифровой вселенной», объединяющей самых влиятельных и выдающихся людей мира.