«Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր, «Ոչ»-ի շտաբի ներկայացուցիչ Ռուբեն Մելիքյանը Facebook-ի իր էջում անդրադարձել է նախօրեին «Այո»-ի շտաբի դրամահավաքին:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Հրավիրատոմսում նշված է՝ «հանգանակված միջոցներն ուղղվելու են հանրաքվեի քարոզարշավին»։ Մինչդեռ Վարչապետի գրառման մեջ նշված է՝ «հանգանակված միջոցներն ուղղվելու են «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ընթացիկ կարիքների ապահովմանը»։
Այս երկու նպատակներն էապես են տարբեր։ Օրինակ, առաջին նպատակի համար առավելագույն սահմանաչափը 100 միլիոն դրամն է, իսկ երկրորդը առավելագույն սահմանաչափ չունի։ Հիշենք, որ կազմակերպիչների պնդմամբ՝ հավաքվել է 200 միլիոնից ավել դրամ։

Что-то тут не так. Об этом написал на своей странице в «Facebook» соучредитель общественной организации «Правовой путь», представитель штаба «НЕТ» Рубен Меликян, говоря о вечере-сборе средств штабом «ДА», состоявшемся накануне.
Он, в частности, отметил: «В пригласительном билете написано: «Собранные суммы будут направлены на агиткампанию». А вот в записи премьер-министра указано: «Собранные суммы будут направлены на обеспечение текущих нужд партии «Гражданский договор». Две эти цели существенно отличаются. Например, максимальный порог для первой цели составляет 100 млн. драмов, а для второй – его просто нет. Напомним, что, согласно информации организаторов, собрано свыше 200 млн. драмов. Вывод. Что-то тут не так».