«Փաստ» թերթը գրում է. «Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Արցախում կայանալիք ընտրություններին ընդառաջ, երկրի ողջ տարածքով նախապատրաստական մեծ աշխատանքներ եւ համապատասխան գործընթացներ են իրականացվում:
Արցախի Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը առողջապահության նախարարության հետ համատեղ համալիր միջոցառումների շարք է իրականացնում քվեարկության օրը հնարավոր առողջապահական սպառնալիքները կանխելու եւ ընտրությունների օրվա հրամայականին համահունչ ընտրություն կազմակերպելու համար:
Արցախի առողջապահության նախարարությունն արդեն իսկ հայտնել է, որ մինչ այս պահը վարակի տարածման դեպքեր չեն արձանագրվել, եւ դրա հետ կապված ամեն ինչ վերահսկվում է:
Ըստ Արցախից եկող տեղեկությունների, երկրում հսկողության ուժեղացման եւ կանխարգելիչ մեծածավալ աշխատանք է իրականացվում»:

Large preparations and corresponding processes are being carried out throughout Artsakh ahead of the elections, Past daily of Armenia reported.
The Central Election Commission of Artsakh, in cooperation with the health ministry, is conducting complex activities to prevent possible health threats on election day.
Artsakh health ministry has already informed that no coronavirus cases have been registered so far and everything is under control.
According to the information coming from Artsakh, large-scale work is being done to strengthen control in the country.