ԵՄ-ն Հայաստանին կտրամադրի ընդհանուր առմամբ 92 մլն եվրո աջակցության ՝ անհետաձգելի և կարճաժամկետ կարիքների համար: Այս մաին տեղեկացնում է ՀՀ–ում ԵՄ գրասենյակը։
«Ի լրումն Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության կողմից նախորդ շաբաթ արված հայտարարությանը՝ կորոնավիրուսային համավարակի բռնկման դեմ պայքարի ուղղությամբ Հայաստանին տրամադրվող Եվրամիության աջակցության, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության հետ առկա ծրագրերի հետագա վերաձևակերպման վերաբերյալ, հպարտությամբ տեղեկացնում ենք, որ ԵՄ-ն Հայաստանին կտրամադրի ընդհանուր առմամբ 92 մլն եվրո աջակցության ՝ անհետաձգելի և կարճաժամկետ կարիքների համար:
Միջոցները կուղղվեն բժշկական սարքավորումների և պարագաների մատակարարմանը, բուժանձնակազմի և լաբորատոր աշխատակիցների վերապատրաստմանը, ՓՄՁ-ներին և գործարար հանրությանն աջակցությանը, ինչպես նաև սոցիալական և հումանիտար օգնության տրամադրմանը կորոնավիրուսի բռնկման հետևանքով տուժածներին։

ЕС в общей сложности предоставит Армении  92 миллиона евро для борьбы с пандемией коронавируса. Об этом сообщается на странице делегации ЕС в Армении в Facebook.
«В дополнение к нашему объявлению на прошлой неделе о поддержке Европейского Союза Армении в борьбе со вспышкой COVID-19, и после дальнейшей реструктуризации существующих программ с правительством Армении, мы с гордостью сообщаем, что ЕС предоставит в общей сложности 92 миллиона евро стране для поддержки насущных и краткосрочных потребностей.
Средства будут направлены на поставку медицинского оборудования, обучение медицинского и лабораторного персонала, поддержку малого и среднего бизнеса, деловых кругов, а также социальную и гуманитарную помощь пострадавшим от вспышки коронавируса», - отмечается в сообщении.