Մոտ վեց ամսից Մ-4 միջպետական ճանապարհի վրա որակի հետ կապված խնդիրներ են առաջացել, ճանապարհը քանդվել է, ճաքեր են հայտնվել: Այս մասին մայիսի 7-ին Հայաստանի Ազգային ժողովի նիստին կառավարության 2019 թվականի կատարողականի վերաբերյալ զեկույցի քննարկման ժամանակ ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Սարգիս Ալեքսանյանը` դիմելով տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանին:
Այնուհետեւ պատգամավորը հետաքրքրվեց նախարարից, թե ինչ քայլեր են ձեռնարկվում` հետագայում նման դեպքերից խուսափելու համար: «Մովսես գյուղ տանող ճանապարհն ամբողջովին վերանորոգվում է: Աշխատանքները ֆինանսավորվում են Ռուսաստանից քաղաքացիների եւ կառավարության կողմից: Եղանակային պայմանների պատճառով նախորդ տարի հնարավոր չեղավ իրականացնել աշխատանքները»,- պարզաբանեց նախարարը` հավելելով, որ տաքանալուն պես աշխատանքները կշարունակվեն:
Միեւնույն ժամանակ, անդրադառնալով Մ-4 ճանապարհի հետ կապված խնդիրներին, Պապիկյանը հայտարարեց, որ ինքն անձամբ է ներկա եղել եւ տեսել է ծագած բոլոր խնդիրները: «Լավ չէ, երբ կատարված աշխատանքը թերություններով է կատարվում: Մենք սկզբունք ունենք. եթե որեւէ ճանապարհաշինարարական ընկերության մոտ թերություններ են առաջանում, ապա ճանապարհը նորից ամբողջությամբ ասֆալտապատվում է` ասֆալտի նոր շերտ դնելու միջոցով»,- շեշտեց նախարարը:

Менее чем через полгода на межгосударственной дороге М-4 возникли проблемы с качеством, дорога разрушена, появились  трещины. Об этом на заседании Национального Собрания Армении во время обсуждения отчета о ходе реализации программы Правительства на 2019 год заявил 7 мая депутат от партии «Светлая Армения» Саркис Алексанян, обращаясь к министру территориального управления и инфраструктур Сурену Папикяну. Затем депутат поинтересовался у министра, какие шаги предпринимаются, чтобы избежать в дальнейшем подобных случаев.
«Дорога, ведущая в село Мовсес, полностью ремонтируется. Работы финансируются гражданами из России и Правительством. Из-за погодных условий провести ее в прошлом году не удалось», - пояснил министр, добавив, что как только потеплеет, работы продолжатся.
Вместе с тем, коснувшись проблем с дорогой М-4, Папикян заявил, что он лично присутствовал и видел все возникшие проблемы. «Нехорошо, когда проделанная работа осуществляется с недочетами. У нас есть принцип, что если у какой-либо дорожно-строительной компании возникают недочеты, то дорога заново полностью асфальтируется путем укладки нового слоя асфальта», - подчеркнул министр.