Այսօր տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում բերում գույքահարկ են ավելացնում: Այս մասին, այսօր՝ հունիսի 16-ին, ԱԺ-ում իր ելույթում նշեց ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանը:
«Ասում ենք՝ արտակարգ դրության ժամանակահատվածում բանկերի տոկոսները ներում շնորհեք, մինչեւ տնտեսությունը կզրագանա: Այսօր տրաքած վիճակ է: 3 ամիս հետո սով է լինելու: Դրա տակից չեք կարող դուրս գալ, խելքի եկեք: Էսօր ոչ ոք ձեզ փող չի տալիս, չի վստահում: Քաղաքական կայունություն չկա: Արտաքին քաղաքականության մեջ բոլորի հետ հարաբերությունները փչացրել եք»,-ասաց նա:
Ծառուկյանը վստահեցրեց, որ ինքը վախեցող չէ. «Ուզում եք ահաբեկեք, սարքեք, կպցնեք, չոր բանը չի կպնի մարդուն: Դուք ասում եք՝ կաշառք. Կա՞ մեկը, որ ասում է՝ Ծառուկյանը այդ գումարը տվել ա ինձ, որ տանեմ կաշառք տամ: Թեկնածու է, հարգարժան, մեծահարուստ մարդ, գնացեք իրեն հարցրեք: Մի անգամ հարցնեիք, նոր ընդդիմության ղեկավարին բերեիք: Այսօր խանգարում եմ ձեզ, եթե չխոսեի, կասեիք՝ նորմալ ա»,-ասաց նա:

Сегодня в условиях экономического кризиса берут и увеличивают налог на имущество. Об этом заявил в своем выступлении в парламенте 16 июня глава партии «Процветающая Армения», руководитель ее парламентской фракции Гагик Царукян.
«Мы говорим, мол, во время режима чрезвычайного положения простите банковские проценты, пока экономика начнет развиваться. Сегодня просто все в ужасном состоянии. Через три месяца будет голод. Из-под всего этого вы не сможете выйти, опомнитесь. Сегодня вам никто не дает денег, никто вам не доверяет. Нет политической стабильности. А во внешней политике отношения со всеми вы просто испортили», - сказал   Царукян.
Глава «ПА» заверил, что он из тех, кого нельзя запугать. «Хотите террора, хотите что-то «прицепить», но к сухому ничего не прилипает. Вы говорите о подкупе. Есть кто-то, кто скажет: Царукян эту сумму дал мне, чтоб я ее раздал в виде подкупа? Он уважаемый, богатый человек, идите и у него спросите. Раз бы спросили, потом только привели руководителя оппозиции. Сегодня я вам мешаю, если бы я молчал, то вы бы сказали, что все нормально», - отметил Царукян.