ՀՀ Ազգային ժողովն իր արտահերթ նստաշրջանում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկում է «Սահմանադրական դատարանի մասին» օրենքում փոփոխությունների իրականացումը:
Նշենք, որ այսօր առավոտյան «Սահմանադրական դատարանի մասին» օրենքի փոփոխությունները, ինչպես նաեւ «Պաշտոնատար անձանց գործունեության ապահովման, սպասարկման եւ սոցիալական երաշխիքների մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին օրենքի նախագծերն արդեն ընդունվել են առաջին ընթերցմամբ: Դրանք հեղինակել են ԱԺ Իմ քայլը խմբակցության պատգամավորներ Վահագն Հովակիմյանը եւ Սուրեն Գրիգորյանը: Այս փոփոխություններով ՍԴ մասին օրենքը համապատասխանեցվում է հունիսի 22-ին ԱԺ-ի կողմից իրականացված սահմանադրական փոփոխություններին:
Բացի դրանից այսօր ԱԺ-ն ընդունեց 35 պատգամավորներ հեղինակած «Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի 2020 թվականի փետրվարի 6-ի «Սահմանադրության փոփոխությունների նախագիծը հանրաքվեի դնելու մասին» որոշումը ուժը կորցրած ճանաչելու մասին որոշման նախագիծը:
ԱԺ արտահերթ նիստում քննարկվելիք նախագծերը հրապարակվել են. փոխվելու է ՍԴ մասին օրենքը, չեղարկվելու է հանրաքվեն
Հանրաքվեի համար հավաքված գումարներն երբ են վերադարձնելու նվիրատուներին. Ստեփան Դանիելյան
Մարդկանցից փող հավաքել մի նպատակով, իսկ հետո դա օգտագործել այլ նպատակներով, իր մեջ եւ խարդախության հոդված է պարունակում…

The National Assembly of Armenia is holding a special session to consider implementation of the amendments to the Law on the Constitutional Court.
This morning, the amendments to the Law on the Constitutional Court, as well as the bills on making an amendment to the Law on Ensuring of Activities, Servicing and Social Guarantees of Officials were introduced by deputies of the My Step faction of the National Assembly Vahagn Hovakimyan and Suren Grigoryan and adopted in the first reading. With these amendments, the Law on the Constitutional Court is brought into compliance with the constitutional amendments made by the National Assembly on June 22.
In addition, today the National Assembly adopted the draft decision on repealing the February 6, 2020 decision on putting the draft constitutional amendments to a referendum.