2020թ. սեպտեմբերի 16-ին՝ ժամը 11:10-ի սահմաններում, հակառակորդի մարտական դիրքից դիպուկահարի կողմից արձակած կրակոցից,  ՀՀ ՊՆ N զորամասի պահպանության մարտական դիրքում՝ ձախ ձեռքի, կրծքավանդակի, դեմքի, պարանոցի հրազենային և բեկորային վիրավորումներ է ստացել պայմանագրային զինծառայող Հովիկ Նելսոնի Թամրազյանը:
Զինվորական հոսպիտալ տեղափոխվելու ճանապարհին Հ. Թամրազյանը մահացել է: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ ՔԿ-ն։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության վեցերորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ և 13-րդ կետերով հարուցվել է քրեական գործ:

Выстрелом снайпера с боевой позиции противника примерно в 11:00 часов 16 сентября 2020 года на боевой позиции одной из воинских частей Минобороны Армении огнестрельные и осколочные ранения в области руки, грудной клетки, лица и шеи получил военнослужащий контрактной службы Овик Тамразян. По дороге в военный госпиталь он скончался. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Следственного комитета республики.
По данному факту возбуждено уголовное дело по пунктам 2 и 13 части 2 статьи 104 УК Армении. Ведется следствие.