Զուգդիդիի կենտրոնում գտնվող «Վրաստանի բանկի» մասնաճյուղում պատանդ վերցված անձանց մի մասն ազատ է արձակվել: Նրանք հարցաքննության նպատակով տեղափոխվել են ոստիկանական բաժանմունք:
Ինչպես հայտնում է Հանրային հեռուստատեսությունը, հրշեջ ամբարձիչի օգնությամբ շենքից դուրս է բերվել մինչեւ չորս պատանդ: Նրանք հարցաքննության նպատակով տեղափոխվել են ոստիկանություն:
Վրաստանի ներքին գործերի նախարարությունը պաշտոնական տեղեկատվություն է տարածել Զուգդիդիում գտնվող բանկի մասնաճյուղ զինված մարդու ներխուժման մասին:
«Ժամը 14:21-ին Ներքին գործերի նախարարություն հաղորդում էր ստացվել Զուգդիդիի Զվիադ Գամսախուրդիայի պողոտայում գտնվող բանկերից մեկը զինված անձի ներխուժման մասին: Ոստիկանությունն անհապաղ արձագանքման ռեժիմով շրջափակել է դեպքի վայրի հարակից տարածքը եւ սկսել հանցագործին վնասազերծելու օպերացիան: Ներկայումս տեղում մոբիլիզացված են իրավապահ մարմինների աշխատակիցները, իրականացվում են քննչական եւ օպերատիվ միջոցառումներ: Ոստիկանական օպերացիայի խաղաղ անցկացման համար շատ կարեւոր է պահպանել անվտանգության չափանիշները դեպքի վայրի անմիջական հարեւանությամբ, հաղորդում է «Նովոստի-Գրուզիա»-ն:
ՆԳՆ-ն լրատվամիջոցներին կոչ է անում հետեւել անվտանգության չափանիշներին, ուղիղ եթերով չհեռարձակել հատուկ նշանակության ջոկատների կողմից իրականացվող ոստիկանական օպերացիան: Դա վտանգում է քաղաքացիների եւ ոստիկանության աշխատակիցների կյանքը, ինչպես նաեւ` նրանց առողջությունը: Միջադեպի փաստով հետաքննություն է սկսվել Քրեական օրենսգրքի 179-րդ, 236-րդ եւ 144-րդ հոդվածներով: Ներքին գործերի նախարարությունը հասարակությանը տեղեկատվություն կտրամադրի փուլային կերպով»,- նշվում է հաղորդագրության մեջ:
Ըստ Հանրային հեռուստատեսության` բանկի աշխատակիցներին ու այցելուներին պատանդ վերցրած հանցագործը զինված է ինքնաձիգով եւ նռնակով: Զինված մարդու պահանջները դեռ հայտնի չեն:

Освбождена часть людей, взятых в заложники во время ограбления филиала «Банка Грузии» в центре Зугдиди.
Как сообщает Общественное телевидение, до пяти заложников вывели из здания с помощью пожарного крана. Их доставили на допрос в полицию.
МВД Грузии распространило официальную информацию о проникновении вооруженного человека в филиал банка в Зугдиди.
«В МВД поступило сообщение о вторжении вооруженного лица в один из банков, расположенных на проспекте Звиада Гамсахурдиа в Зугдиди, примерно в 14:21. Полицейские в режиме незамедлительного реагирования оцепили территорию вокруг места происшествия и начали операцию по нейтрализации преступника. В настоящее время на месте мобилизованы правоохранители, проводятся следственные и оперативные мероприятия.
Для мирного проведения полицейской операции очень важно соблюдать стандарты безопасности в непосредственной близости от места происшествия, передает Новости-Грузия.
МВД призывает СМИ соблюдать нормы безопасности, не транслировать в прямом эфире полицейскую операцию, которую проводит спецназ. Это ставит под угрозу жизнь граждан и сотрудников полиции, а также их здоровье. По факту происшествия началось расследование по статьям 179, 236 и 144 Уголовного кодекса. МВД будет предоставлять информацию общественности поэтапно», — сказано в сообщении.
По данным Общественного телевидения, захвативший в заложники сотрудников и посетителей банка преступник вооружен автоматом и гранатой. В настоящее время неизвестно, какие требования предъявляет вооруженный человек.