Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է կայացրել, որ փոխվարչապետի գլխավորությամբ միջգերատեսչական հանձնաժողով ձեւավորվի, որը շատ արագ պետք է զբաղվի անհայտ կորած տղաների հարցերով։ Այս մասին այսօր՝ նոյեմբերի 23-ին, ՀՀ ՊՆ շենքի դիմաց բողոքող անհետ կորած զինծառայողների հարազատներին ասաց վարչապետի օգնական Նաիրի Սարգսյանը։
«Այսօր ժամը 14։00-ին, վարչապետի մոտ ընդլայնված կազմով խորհրդակցություն է եղել՝ անհայտ կորած տղաների հետ կապված հարցով։ Վարչապետը որոշում է կայացրել, որ փոխվարչապետի գլխավորությամբ միջգերատեսչական հանձնաժողով ձեւավորվի, որը շատ արագ պետք է զբաղվի անհայտ կորած տղաների հարցերով, եւ բոլոր ծնողներին պետք է հայտնեն, թե իրենց երեխաները որտեղ են գտնվում, ինչ վիճակում են, երբ է հնարավոր նրանց հայտնաբերել. ժամկետների, սոցիալական երաշխիքների հետ կապված բոլոր հարցերը պետք է մաքսիմալ կարճ ժամկետներում լուծվեն»-, ասաց նա։
Նաիրի Սարգսյանը հայտնեց, որ վարչապետն իրեն հանձնարարել է՝ հանդիպում կազմակերպել իր եւ անհետ կորած զինծառայողների հարազատների հետ. «Ես այդ նպատակով եմ եկել այստեղ, որպեսզի ցուցակագրենք, ձեր հեռախոսահամարները վերցնենք եւ հենց այս շաբաթ վարչապետի մոտ հանդիպումներ նախաձեռնենք։ Քանի որ մեծ թվով են քաղաքացիները, այդ պատճառով մի քանի հանդիպումներ կլինեն»։

YEREVAN. – Today at 14:00, the Prime Minister had an extended consultation on the issue of the missing boys. Nairi Sargsyan, the assistant to Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia, told this to the missing servicemen’s relatives who are protesting in front of the Ministry of Defense building on Monday.
"The Prime Minister has made a decision to set up an interdepartmental commission, headed by the Deputy Prime Minister, which shall very quickly deal with the issues of the missing boys, and all parents shall be informed where their children are, in what condition, when it is possible to find them. All issues related to the timeframes, social guarantees shall be resolved in the shortest possible time," Sargsyan added.
He said that the Prime Minister had instructed him to arrange a meeting with him and the relatives of the missing servicemen. "I came here for that purpose that we make a list, take your phone numbers, and launch meetings with the Prime Minister this week. Since there are a large number of [such] citizens, that is why there will be several meetings," the PM's aide added.