Թեհրանն ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին կոչ է արել վերջ դնել Իրանի դեմ նախկին նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմից սկսված տնտեսական ահաբեկչության քաղաքականությանը, հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը:
«Նաթանզի միջուկային ահաբեկչությունը վտանգավոր հանգույց է քանդել, որը կարող է զսպվել միայն Թրամփի կողմից սկսված ԱՄՆ տնտեսական ահաբեկչությանը վերջ տալու միջոցով»,- չորեքշաբթի Twitter-ում ասել է Իրանի արտգործնախարար Մոհամադ Ջավադ Զարիֆը:- Բայդենն ու Հարիսն ունեն հստակ ընտրություն. կա՛մ Օբամա-Բայդեն գործարքը (Գործողության համատեղ համապարփակ ծրագիր, ԳՀՀԾ), կա՛մ Թրամփի «առավելագույն պարտության» արշավը: Այլընտրանք չկա: Քիչ ժամանակ է մնացել»:
Միջադեպը Նաթանզի ատոմակայանում տեղի է ունեցել ապրիլի 11-ին: Իրանական կողմը տեղեկացրել է, որ Նաթանզի օբյեկտում էլեկտրաէներգիայի բաշխման ցանցում վթար է տեղի ունեցել, ինչը պայթյունի է հանգեցրել: Տուժածներ եւ շրջակա միջավայրի աղտոտվածություն չկա:

The incident at the Natanz nuclear facility took place on April 11...
Tehran called on US President Joe Biden to end the policy of economic terror against Iran launched by former President Donald Trump, TASS reported.
Nuclear terrorism at Natanz has unleashed a dangerous spiral that can only be contained by ending the economic terrorism of the United States launched by Trump, Iranian FM Mohammad Javad Zarif noted Wednesday on Twitter.
The incident at the Natanz nuclear facility took place on April 11. The Iranian side informed that an accident in the power distribution network was recorded at the facility in Natanz, which led to an explosion. There are no casualties and no environmental pollution.