Կուսակցությունը դեռ որոշում չի կայացրել այսպես կոչված ընտրությունների վերաբերյալ: Այս մասին մայիսի 4-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Երկիր ծիրանի» կուսակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
Նա, արտահայտելով իր անձնական կարծիքը, շարունակում է պնդել, որ Հայաստանում ինչպես չեն եղել ընտրություններ, այնպես էլ չեն լինելու ապագայում:
Նրա խոսքով՝ «Նիկոլ Փաշինյանի տերերը, հիմնականում՝ թուրքերը, ազդեցության լուրջ լծակներ ունեն Հայաստանի վրա», նրանք իրենց սեփական մարդիկ ունեն երկրի իշխանության մեջ եւ մոնիտորինգ են իրականացնում: «Այսպես կոչված ընտրությունները կազմակերպում են թուրքերը, ուստի պարզ է, թե ինչպես է ամեն ինչ տեղի ունենալու, ում ձեռքում կլինի Ոստիկանությունն ու ցուցակները: Այս գործընթացը պետք է այլ բնույթ կրի՝ ազգային-ազատագրական պայքարի բնույթ»,- հավելեց Փոստանջյանը:

Решения по так называемым выборам партия пока не приняла. Об этом на встрече с журналистами 4 мая заявила глава партии «Страна абрикоса» Заруи Постанджян.
Она, выражая свое личное мнение, продолжает утверждать, что в Армении как не было выборов, так их не будет и в будущем.
По ее словам, «хозяева Никола Пашиняна, в основном турки, имеют серьезные рычаги влияния на Армению», во власти страны они имеют своих людей и осуществляют мониторинг. «Так называемые выборы организуют турки, поэтому понятно, как все будет происходить, у кого будет Полиция и списки. Этот процесс должен носить другой характер – характер национально-освободительной борьбы», - добавила Постанджян.