Կուսակցությունը դեռ որոշում չի կայացրել այսպես կոչված ընտրությունների վերաբերյալ: Այս մասին մայիսի 4-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Երկիր ծիրանի» կուսակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը:
Նա, արտահայտելով իր անձնական կարծիքը, շարունակում է պնդել, որ Հայաստանում ինչպես չեն եղել ընտրություններ, այնպես էլ չեն լինելու ապագայում:
Նրա խոսքով՝ «Նիկոլ Փաշինյանի տերերը, հիմնականում՝ թուրքերը, ազդեցության լուրջ լծակներ ունեն Հայաստանի վրա», նրանք իրենց սեփական մարդիկ ունեն երկրի իշխանության մեջ եւ մոնիտորինգ են իրականացնում: «Այսպես կոչված ընտրությունները կազմակերպում են թուրքերը, ուստի պարզ է, թե ինչպես է ամեն ինչ տեղի ունենալու, ում ձեռքում կլինի Ոստիկանությունն ու ցուցակները: Այս գործընթացը պետք է այլ բնույթ կրի՝ ազգային-ազատագրական պայքարի բնույթ»,- հավելեց Փոստանջյանը:

The political party has yet to decide whether it will participate in the so-called elections or not. This is what leader of the opposition Yerkir Tsirani Party Zaruhi Postanjyan told reporters today.
Postanjyan expressed her personal opinion and continued to claim that there have not been and there will not be elections in Armenia.
“Nikol Pashinyan’s lords, mainly the Turks have serious leverages for influence in Armenia and have their people who are within government and are monitoring. “The so-called elections are being organized by the Turks, and so it’s clear how everything will proceed. This process needs to be a struggle for national liberation,” Postanjyan added.