Գերմանիան 40 միլիոն եվրո է խոստացել Գազայի հատվածում խաղաղ բնակչությանը տրամադրվող մարդասիրական օգնության ավելացման համար, հայտնում է AP-ն:
«Այսօր ես լոբինգ կանեմ Գազային մարդասիրական օգնության մատակարարման բարելավումը»,- ասել է Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Հայկո Մաասը Իսրայելում եւ Գազայում իրավիճակը քննարկելու նպատակով Եվրամիության իր գործընկերների հետ հանդիպումից առաջ՝ հավելելով, որ Գերմանիան 40 միլիոն եվրո կտրամադրի:
Միեւնույն ժամանակ, Մաասը դատապարտել է Գազայի կողմից Իսրայելի վրա հրթիռային հարձակումները եւ շեշտել է, որ Իսրայելն ինքնապաշտպանության իրավունք ունի:

Германия пообещала выделить 40 миллионов евро  для увеличения гуманитарной помощи гражданскому населению в секторе Газа, передает AP.
«Сегодня я буду лоббировать улучшение поставок гуманитарной помощи в Газу», - заявил министр иностранных дел Германии Хайко Маас перед встречей со своими коллегами из Европейского Союза для обсуждения ситуации в Израиле и Газе, добавив, что Германия предоставит 40 миллионов евро.
В то же время Маас осудил ракетные обстрелы Израиля со стороны Газы, и подчеркнул, что Израиль имеет право на самооборону.