ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը հայտնել է, որ ՀԱՊԿ արտգործնախարարները նախօրեին քննարկել են Հայաստանի խնդրանքը Սյունիքի մարզում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ, հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
«Նաեւ ուզում եմ ասել, որ երեկ մենք արդեն ոչ ֆորմալ ռեժիմով սկսել ենք ՀԱՊԿ արտգործնախարարների աշխատանքը»,- չորեքշաբթի Դուշանբեում իր տաջիկ գործընկերոջ հետ մամուլի ասուլիսին ասել է Լավրովը:
«Եվ երեկ երեկոյան կազմակերպված հանդիպման ժամանակ մենք քննարկեցինք մեր հայ գործընկերների խնդրանքը: Այդ խնդրանքին համապատասխան, մենք քննարկել ենք իրավիճակը Երեւանի եւ Բաքվի միջեւ հարաբերություններում»,- հավելել է նա:

Глава МИД РФ Сергей Лаврова сообщил, что главы МИД ОДКБ накануне обсудили просьбу Армении по ситуации в Сюникской области, передает РИА Новости
«Хочу также сказать, что мы вчера уже в неформальном режиме начали работу министров иностранных дел ОДКБ», - сказал Лавров на пресс-конференции с таджикистанским коллегой в среду в Душанбе.
«И в ходе встречи, которая вчера была организована вечером, мы рассмотрели просьбу наших армянских коллег. В соответствии с этой просьбой мы обсудили ситуацию в отношениях между Ереваном и Баку», - добавил он.