Քվեարկության օրը, ժամը 16.00-ի դրությամբ, ոստիկանությունում ստացվել է 57 հաղորդում, որոնցից ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 180-րդ և 181-րդ հոդվածների հատկանիշներով ընթացք է տրվել 20 դեպքի, իսկ 37-ը չեն պարունակել առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ և ստուգվում են որպես պատահար:
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ պարունակող դեպքերից 1-ը գրանցվել է Երևան քաղաքում, մնացած 19 դեպքերը՝ հանրապետության մարզերում:
Ստացված հանցագործությունների վերաբերյալ հաղորդումները վերաբերել են մեկից ավելի անգամ քվեարկելուն (14 դեպք), ընտրական իրավունքի իրացմանը խոչընդոտելուն (2 դեպք), քվեարկության գաղտնիությունը խախտելուն (1 դեպք), գույքը դիտավորությամբ վնասելուն (1 դեպք), մարմնական վնասվածք հասցնելուն (1 դեպք), այլ բնույթի խախտմանը (1 դեպք):

Today, during the snap parliamentary elections, as of 4pm the Police of Armenia have received 57 reports, of which 20 have been processed under particular articles of the Criminal Procedure Code of Armenia, 37 didn’t contain elements of prima facie crime and are being verified as accidents.
The Police told Armenian News-NEWS.am that out of the cases containing elements of prima facie crime, 1 was recorded in the city of Yerevan, and the remaining 19 were recorded in provinces across the country.
The reports on the crimes concerned cases of voting more than once (14 cases), obstructing exercise of the right to vote (2 cases), violating confidentiality of the vote (1 case), intentionally damaging property (1 case), causing bodily injury (1 case) and violation of other nature (1 case).