Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը Բաքվում հանդիպել է Պակիստանի ցամաքային զորքերի հրամանատար, բանակի գեներալ Գամար Ջավեդ Բաջվայի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ըստ ադրբեջանական ԶԼՄ-ների՝ հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել լեռնային ուսումնական կենտրոնների համատեղ օգտագործման, ռազմական անձնակազմի լեռնային վարժանքների եւ համատեղ զորավարժանքների վերաբերյալ:
Բաջվան վերահաստատել է պակիստանցի մասնագետների պատրաստակամությունը՝ մասնակցել Ղարաբաղում օկուպացված տարածքների՝ ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրման գործընթացին:

Minister of Defense of Azerbaijan Zakir Hasanov had a meeting with the delegation led by Chief of Army Staff of Pakistan, General Qamar Javed Bajwa.
According to Azerbaijani presses, during the meeting, the interlocutors reached an agreement on the joint use of mountain training centers, mountain exercises and joint military exercises of the military personnel.
Bajwa reaffirmed the willingness of Pakistani specialists to take part in the clearance of mines and unexploded ammunition in the occupied territories of Nagorno-Karabakh.