«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Գորիսի կալանավորված քաղաքապետ Առուշ Առուշանյանի առաջադրումը Գորիսի համայնքապետի ընտրություններում, ցայտնոտի մեջ է գցել իշխանություններին: Նիկոլ Փաշինյանի հրահանգով իրավապահները գործի են անցել, փորձելու են չեզոքացնել Առուշանյանի աջակիցներին:
Առաջին ծիծեռնակներն արդեն նկատելի են, նախօրեին մոտ մեկ տասնյակից ավելի գորիսեցիների խուլիգանության մեղադրանք է առաջադրվել, այդ թվում՝ համայնքապետարանի աշխատակիցներ, Առուշանյանի մերձավորներ:
Չգիտես ինչու, հիշել են ապրիլի 21-ին Փաշինյանի՝ Սյունիք կատարած այցը եւ սյունյաց «ողջույնների» ու ձվերով Փաշինյանի մեքենային հարվածելու համար մեղադրանք են առաջադրել։ Զրահապատ մեքենային ձվով հարվածելու հետեւանքով, ըստ մեղադրանքի, 24 մլն դրամի վնաս են պատճառել։
Թե ինչպես են հաշվել վնասի չափը, ոչ ոք չգիտի։ Սյունիքի մեր աղբյուրների փոխանցմամբ, Առուշանյանի ընկերական եւ բարեկամական շրջապատը խոշորացույցի տակ է, առաջիկայում նոր որս են սկսելու»:
Մի ծանրակշիռ ուժ մեզ աջակցում է, անունը իրավասու չեմ դեռ նշել. Բագրատ Սրբազան
Պաշտոնաթող նախագահների հետ չեմ հանդիպել, սակայն հանդիպել եմ նախկին վարչապետեր Խոսրով Հարությունյանին, Հրանտ Բագրատյանին և Վազգեն Մանուկյանին...
«Հողատու հեռացիր». Նիկոլ Փաշինյանին քաղաքացիները դիմավորեցին վանկարկումներով ու սուլոցներով
Ալ․ Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի ունեցող EBRD միջազգային…
Կոտայքի փոխմարզպետը ուզում է գործից հանել ընդդիմության հավաքների մասնակից ուսուցիչներին. Դանիել Իոաննիսյան
Ընդգծելով, որ դա քրեորեն պատժելի արարք է, կարիք կա խոսելու մարզերում ու համայնքներում ՔՊ-ական պաշտոնյաների բռնապետական ձգտումների մասին...
Ինչո՞ւ Ռուսաստանը չի սատարում Բագրատ Սրբազանի շարժմանը. Ստեփան Դանիելյանը նշել է պատճառները
Իշխող հակաազգային ռեժիմը թեզ է առաջ քաշել, որ Բագրատ Սրբազանի շարժման...
Փաշինյանի այցի համար Օպերայի շենքի հարակից սրճարաններին արգելվել է աշխատել. Սահմանափակումը կտեւի 5 ժամ

YEREVAN. – Hraparak daily of Armenia writes: The nomination of the arrested mayor of Goris [city], Arush Arushanyan, in the elections for the head of community of Goris has thrown the authorities into frenzy.
Upon [PM] Nikol Pashinyan's instruction, the law enforcement has gone to work, and will try to neutralize Arushanyan's supporters.
The first “swallows” are already noticeable. Yesterday, about more than a dozen Goris residents, including employees of the community hall, Arushanyan's close circles, were charged with hooliganism.
For some reason, they [i.e., the authorities] remembered Pashinyan's visit to Syunik [Province] on April 21, and have brought a charge for the Syunik "greetings" and hitting Pashinyan's [service] car with eggs. According to the charge, they caused damage of 24 million drams [(approx. US$48,665)] as a result of hitting an armored car with eggs. Nobody knows how they calculated the amount of damage.
According to our sources in Syunik, the friends’ and relatives’ circle of Arushanyan is under a magnifying glass, a new hunt will start soon.