Պայթյուն է տեղի ունեցել Բեյրութի այն շրջանում, որտեղ զինվորականները հատուկ գործողություն են իրականացնում բողոքի ակցիայի մասնակիցների դեմ կրակոցներից հետո, տեղեկացնում է ՌԻԱ «Նովոստի»-ի թղթակիցը։
Թղթակցի տվյալներով՝ բանակը Բեյրութում կրակ է բացել այն շենքի ուղղությամբ, որտեղ, ենթադրաբար, թաքնվում են գրոհայինները։
Պայթյունը տեղի է ունեցել Բեյրութի Թայունի շրջանում, որտեղ զինվորականները գործողություն են իրականացնում։ Ենթադրաբար, կիրառվել է ձեռքի նռնակ շենքերից մեկի գրոհի ժամանակ, որտեղ թաքնվել էին գրոհայինները։
Բեյրութում հինգշաբթի հրաձգային կրակ են բացել ցուցարարների դեմ Բադարո շրջանում, երբ ցուցարարները շարժվում էին Արդարադատության պալատի ուղղությամբ։ Լիբանանյան լրատվամիջոցների տվյալներով՝ հրաձգության հետեւանքով զոհվել է երեք մարդ, ավելի քան տասը հոգի վիրավորվել է։ Լիբանանյան բանակը հայտարարել է, որ որոնում է նրանց, ովքեր կրակել են ցուցարարների վրա։ Բանակայինները նաեւ տեղեկացրել են, որ կրակ կբացեն ցանկացած զինված մարդու դեմ, որին կնկատեն Բեյրութի փողոցներում։ Բանակը հայտարարել է, որ փորձում է պարզել եւ ոչնչացնել կրակի աղբյուրները։
Հինգշաբթի առավոտյան Թայունիում սկսեցին հավաքվել շիա կուսակցությունների կողմնակիցները՝ մասնակցելու համար զանգվածային ցույցին։ Նրանք պահանջում էին հեռացնել գլխավոր դատավոր Թարեք Բիտարին 2020թ. Բեյրութի նավահանգստում պայթյունի գործից։

Взрыв произошел в районе Бейрута, где военные проводят спецоперацию после стрельбы на акции протеста, передает корреспондент РИА Новости
По данным корреспондента, армия в Бейруте ведет огонь по зданию, где, предположительно, укрываются боевики.
Взрыв произошел в районе Тайуни в Бейруте, где военные проводят операцию. Предположительно, была применена ручная граната при штурме одного из зданий, где засели боевики.
В Бейруте в четверг обстреляли демонстрантов из стрелкового оружия в районе Бадаро, когда они направлялись в сторону Дворца правосудия. По данным ливанских СМИ, в результате стрельбы погибли три человека, свыше десяти получили ранения. Ливанская армия заявила, что ведет поиски тех, кто обстрелял протестующих. Армейцы также сообщили, что откроют огонь по любому вооруженному лицу, замеченному на улицах Бейрута. Армия заявила, что пытается выявить и ликвидировать источники огня.
В четверг утром в Тайуни начали собираться сторонники шиитских партий для участия в массовой демонстрации с требованием отстранить главного судью по делу о взрыве в порту Бейрута в 2020 году Тарека Битара.