Ադրբեջանի պետական բյուջեի պաշտպանական եւ անվտանգային ծախսերը 2022թ., ինչպես սպասվում է, կկազմեն 4.489 մլրդ մանաթ։ Այս մասին տեղեկացնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում կատարելով «Ադրբեջանի 2022թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծին, որը հրապարակվել է պաշտոնական մամուլում։
Ադրբեջանի պետբյուջեի եկամուտները  2022թ., պաշտոնական կանխատեսումներով, կկազմեն մոտ 26,82 մլրդ մանաթ՝ 2021թ. համեմատ ավելանալով 5,4 տոկոսով։ Պետբյուջեի ծախսերը նախատեսված են 29,89 մլրդ մանաթի մակարդակում, դա 4,7 տոկոսով ավելի է, քան այս տարի։ Պաշտպանությանը նախատեսվում է հատացնել 4,5 մլրդ դոլար։

Расходы государственного бюджета Азербайджана на оборону и безопасность в 2022 году, как ожидается, составят 4.489 миллиарда манатов. Об этом сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на проект закона «О государственном бюджете Азербайджана на 2022 год», опубликованный в официальной печати.
Доходы госбюджета Азербайджана в 2022 году, по официальным прогнозам, составят порядка 26,82 миллиарда манатов, увеличившись по сравнению с 2021 годом на 5,4 процента. Расходы госбюджета запланированы на уровне 29,89 миллиарда манатов, это на 4,7 процента больше, чем в нынешнем году. На оборону планируется выделить $4,5 млрд.