Ադրբեջանի պետական բյուջեի պաշտպանական եւ անվտանգային ծախսերը 2022թ., ինչպես սպասվում է, կկազմեն 4.489 մլրդ մանաթ։ Այս մասին տեղեկացնում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ հղում կատարելով «Ադրբեջանի 2022թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծին, որը հրապարակվել է պաշտոնական մամուլում։
Ադրբեջանի պետբյուջեի եկամուտները  2022թ., պաշտոնական կանխատեսումներով, կկազմեն մոտ 26,82 մլրդ մանաթ՝ 2021թ. համեմատ ավելանալով 5,4 տոկոսով։ Պետբյուջեի ծախսերը նախատեսված են 29,89 մլրդ մանաթի մակարդակում, դա 4,7 տոկոսով ավելի է, քան այս տարի։ Պաշտպանությանը նախատեսվում է հատացնել 4,5 մլրդ դոլար։

Defense and security expenditures of the state budget of Azerbaijan in 2022, as expected, will amount to 4.489 billion manats. This was reported by the Azerbaijani media, citing the draft law on the state budget of Azerbaijan for 2022—and which was publicized in the official press.
According to official forecasts, the state budget revenues of Azerbaijan in 2022 will amount to about 26.82 billion mantas—an increase of 5.4% compared to 2021. State budget expenditures are projected at 29.89 billion manats, which is 4.7% more than this year. And it is planned to allocate $4.5 billion to defense spending.