ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի ընտանիքը Սպիտակ տուն է տեղափոխել Ուիլոու մականունով կատվին Փենսիլվանիա նահանգից, որտեղ Բայդենները բնակություն էին հաստատել 2020 թվականին նախընտրական քարոզարշավի շրջանակում, գրում է ՌԻԱ Նովոստին։
«Դիմավորեք Ուիլոուին»,- թվիթերում գրել է ԱՄՆ առաջին տիկին Ջիլ Բայդենը, ով հրապարակել է կատվի մի քանի լուսանկար։
ԱՄՆ առաջին տիկնոջ մամուլի քարտուղար Մայքլ Լարոսայի խոսքով՝ նախագահական ընտանիքի նոր ընտանի կենդանին բերվել է Արեւմտյան Փենսիլվանիայի ֆերմայից։
Ինչպես գրում է Washington Post-ը, Ուիլոուն կլինի երկար տարիներ անց առաջին կատուն, ով կապրի Սպիտակ տանը: Մինչ այդ Սպիտակ տանը բնակվել է 2009 թվականին սատկած Ինդիա մականունով կատուն, որը պատկանում էր ԱՄՆ 43-րդ նախագահ Ջորջ Բուշ կրտսերին։

Семья президента США Джо Байдена завела кошку по кличке Уиллоу - в Белом доме поселилась кошка из штата Пенсильвания, куда Байдены отправились в 2020 году в рамках предвыборной кампании, передает РИА Новости
«Встречайте Уиллоу!», - написала в Twitter супруга американского лидера Джилл Байден, которая разместила несколько фотографий кошки.
Как рассказал пресс-секретарь первой леди США Майкл Лароса, слова которого приводит газета Washington Post, новым питомцем президентской семьи стала кошка с фермы в Западной Пенсильвании.
Согласно Washington Post, Уиллоу станет первой за долгие годы кошкой, обитающей в Белом доме. До этого в Белом доме жила умершая в 2009 году черная кошка по кличке Индия, которая принадлежала 43-му президенту США Джорджу Бушу-младшему.