Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խորհրդարանական խմբակցության անդամներին։
Արախի նխագահի աշխատակազմից NEWS.am-ին հայտնում են, որ օրակարգային հարցերը վերաբերում էին Հանրապետության առջև ծառացած ներքին և արտաքին մարտահրավերներին, պետականաշինությանն ուղղված աշխատանքներին, ինչպես նաև օրենսդրական դաշտի կատարելագործմանը։
Տեղի ունեցած շահագրգիռ քննարկման ժամանակ բարձրացված մի շարք օրախնդիր հարցերի վերաբերյալ Արայիկ Հարությունյանն օրենսդիրներին հավաստիացրել է, որ Կառավարությունը համաչափության սկզբունքով գործադրում է բոլոր ջանքերն ըստ առաջնահերթության դրանք լուծելու համար։

STEPANAKERT. – Artsakh (Nagorno-Karabakh) President Arayik Harutyunyan received the members of the "Free Homeland-UCA" parliamentary faction.
The issues on the agenda referred to the internal and external challenges facing Artsakh, the work aimed at state-building, as well as the improvement of the legislative field, the office of the President of Artsakh informed Armenian News-NEWS.am.
Regarding a number of issues raised during the discussion, President Harutyunyan assured the legislators that the Artsakh government spares no effort to address them on the principle of proportionality.