Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության կողմից պետական դավաճանության 5 նոր դեպք է բացահայտվել։
ԱԱԾ-ն տեսանյութ է հրապարակել, որում ասվում է, որ գործակալական ցանցում ներգրավված են եղել Արցախի ՊԲ տարբեր ստորաբաժանումներում ծառայության մեջ գտնվող անձինք, ինչպես նաեւ կանխվել են ծուղակում հայտնված Արցախի մի քանի քաղաքացիների հետագա հավաքագրումը:
Դեպքի առթիվ Արցախի ԱԱԾ-ում հարուցված քրգործի շրջանակներում պարզվել է, որ Արցախի քաղաքացիները՝ հանդիսանալով N զորամասի ծառայողներ, սոցիալական ցանցերով կապ են հաստատել հայ անձի տվյալներով գրանցված օտարեկրյա հատուկ ծառայության աշխատակից կողմից օգտագործվող հաշվի հետ, որից հետո որոշ ժամանակ շփվելուց հետո վերջինիս առաջադրանքով նրան են տրամադրել պետական եւ եւ ծառայողական գաղտնիք կազմող, իրենց ստորաբաժանման պահպանության ներքո գտնվող մարտական դիրքերի տեղակայման վայրերի, մարտական հերթապահություն իրականացնող անձնակազմի թվաքանակի, մարտունակության, մարտական դիրքերում առկա զենքերի տեսակների եւ քանակի,  զորամասի հրամանատարական կազմի վերաբերյալ տվյալներ: , որի դիմաց նրանցից մեկը բանկային փոխանցման միջոցով ստացել է 200 դոլար, իսկ մնացածը իրենց խպոստացված գումարները այդպես էլ չեն ստացել:
Պետական դավաճանության մեղադրանք է առաջադրվել ԱՀ քաղաքացիներ Ա.Ա.-ին, Մ.Հ.-ին եւ Ա.Բ.-ին: Նրանք կալանավորվել են:

The Artsakh (Nagorno-Karabakh) National Security Service (NSS) has exposed five new cases of high treason.
The NSS has released a respective video in which it is said that several people serving in the Artsakh Defense Army were engaged in a spying network, and the further recruitment of several Artsakh citizens was prevented.
Within the framework of the criminal case initiated by the Artsakh NSS in connection with this incident, it was found out that several Artsakh servicemen of a military unit, had established contact—through social media—with an account being used by a foreign special service officer, and registered with the data of an Armenian. After some time of communication, he was given by them—and upon his instructions—Artsakh state and military service secrets. In return, one of them received $200 by bank transfer, whereas the rest did not receive the promised money.