«Փաստ» օրաթերթը գրում է. «Փաստ» թերթի տեղեկություններով, ներկայում իշխանություններն առանձնահատուկ վերաբերմունք են ցուցաբերում մի քանի «ընտրյալ» դատավորների հանդեպ, որպեսզի նրանք ավելի կոմֆորտ պայմաններում աշխատեն ու «չնեղվեն»։
Դրանք հիմնականում այն դատավորներն են, որոնց, որպես կանոն, մակագրվում են աղմկահարույց, քաղաքական ուղղվածության գործերը՝ վստահությամբ, որ կարդարացնեն իշխանության ակնկալիքները։
Մասնավորաբար, մեր աղբյուրը փոխանցում է, որ «ընտրյալները», բացի իրենց ամենամսյա աշխատավարձից, հատկապես վերջին մեկուկես տարվա ընթացքում կայուն կերպով ստանում են նաև նույն չափի հավելավճար, որը փոխանցվում է աշխատավարձից մոտ 10 օր հետո։ Ի դեպ, այդ հավելավճարը ստանում են նաև իշխանության «սրտի» դատավորների աշխատակազմերը»:

По информации газеты «Паст», в настоящее время власти проявляют особое отношение к нескольким «избранным» судьям, чтобы они «не обижались».
«В основном это судьи, которым, как правило, поручают громкие дела политической направленности, с уверенностью, что они оправдают ожидания правительства.
В частности, наш источник сообщает, что помимо месячной зарплаты, особенно в течение последних полутора лет, «избранные» также стабильно получают доплату в таком же размере, которая перечисляется примерно через 10 дней после зарплаты. Кстати, эту доплату получают и государственные судейские составы от властей», - пишет газета «Паст».