Twitter Inc-ի բաժնետերերի մեծ մասը քվեարկել է սոցիալական ցանցն Իլոն Մասկին 44 մլրդ դոլարով վաճառելու օգտին, տեղեկացրել է Reuters-ը՝ հղում կատարելով աղբյուրներին։
Բաժնետերերի քվեարկության վերջնաժամկետը երեքշաբթին է, բայց երկուշաբթի օրվա երեկոյան բավական շատ ներդրողներ էին քվեարկել, որպեսզի արդյունքը որոշակի լինի, տեղեկացրել են աղբյուրները։
Մասկը Twitter-ին տեղեկացրել է, որ չի շարունակի պլատֆորմը գնելու գործարքը՝ հավաստիացնելով, որ իրեն մոլորության մեջ են գցել պլատֆորմում սպամ-աքաունթների պատճառով, եւ ինքը տեղեկացված չի եղել վճարման մասին համաձայնագրին, որն ընկերությունը կնքել էր բարձր ղեկավարներից մեկի հետ։ Երկու կողմերը սա պետք է քննարկեն դատարանում եկող ամիս։
Twitter-ի իրավաբանները հայտարարել են, որ պատճառները, որոնք ստիպել են Մասկին հրաժարվել գործարքից, «անվավեր էին եւ անիրավաչափ»։

A majority of Twitter Inc shareholders voted to sell the social network to Elon Musk for $44 billion, Reuters reported, citing sources.
The deadline for shareholders to vote on the deal was Tuesday, but by Monday evening enough investors had voted to make the outcome certain, the sources said.
Musk told Twitter that he would not proceed with the deal to buy the platform, claiming that he was misled by spam accounts on the platform and was not notified of a payment agreement the company reached with one of its top executives. Both sides are expected to discuss this in court next month.