Վրաստանի նախագահ Սալոմե Զուրաբիշվիլին հայտարարել է, որ Ռուսաստանի Դաշնությունում մասնակի զորահավաքի մասին հայտարարությունից հետո իրենց երկրում ավելի քան 100 հազար ռուս է հաստատվել։ Այս մասին նա խոսել է France Inter ռադիոկայանի եթերում։
Նա նշել է, որ 2022 թվականի սեպտեմբերի 21-ից ռուս-վրացական սահմանը հատել է 700 հազար ՌԴ քաղաքացի, որոնցից 600 հազարը հետագայում մեկնել է եվրոպական երկրներ, Թուրքիա կամ Հայաստան։
Ավելի վաղ Ղազախստանի ներքին գործերի նախարար Մարատ Ախմետժանովը հայտնել էր, որ օրական մոտ 8-9 հազար ՌԴ քաղաքացի է մուտք գործում երկիր, իսկ 10-11 հազարը՝ լքում է այն։
Ռուսաստանում մոբիլիզացիայի հայտարարությունից հետո Ղազախստանի հետ սահմանի անցակետերում բազմաթիվ ժամերի խցանումներ են գոյացել։ Հայտնի է, որ սեպտեմբերի 21-ից Ղազախստանի տարածք է մուտք գործել մոտ 98 հազար ռուսաստանցի։

Президент Грузии Саломе Зурабишвили заявила, что после объявления в Российской Федерации частичной мобилизации в ее стране обосновались свыше 100 тысяч россиян. Об этом она рассказала в эфире радиостанции France Inter.
Он отметила, что с 21 сентября 2022 года российско-грузинскую границу пересекли 700 тыс. россиян, 600 тыс. из которых позже уехали в страны Европы, Турцию или Армению.
Ранее министр внутренних дел Казахстана Марат Ахметжанов сообщил, что ежедневно в страну въезжают порядка 8-9 тыс. граждан России, а выезжают — 10-11 тыс.
После объявления мобилизации в России на контрольно-пропускных пунктах на границе с Казахстаном образовались многочасовые автомобильные пробки. Известно, что с 21 сентября на территорию Казахстана въехали около 98 тыс. россиян.