Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի Կենտրոնական և Արևմտյան Ասիայի վարչության գլխավոր տնօրեն Եվգենի Ժուկովի գլխավորած պատվիրակությանը։
Նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ քննարկվել են Ասիական զարգացման բանկի հետ ընթացիկ ծրագրերն ու նախանշվել համագործակցության նոր հնարավորությունները։
Հանդիպման ընթացքում հյուրերը ներկայացրել են Ասիական զարգացման բանկի կողմից մշակվող նոր ծրագրերը, որոնցում Հայաստանը նույնպես կարող է ներգրավված լինել: Եվգենի Ժուկովը նշել է, որ տպավորված է Հայաստանի մակրոտնտեսական ցուցանիշներով։
Նախարարն կողմից ներկայացրել է տնտեսության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումները, արդյունաբերական պարկերի կառուցման ուղղությամբ իրականացվող ծրագրերը, Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները։ Անդրադարձել է կատարվել նաև Հայաստանի ներդրումային գրավչության բարձրացման ուղղությամբ կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերին։

YEREVAN.  – Minister of Economy of Armenia Vahan Kerobyan received a delegation led by Eugene Zhukov, Director General of Central and West Asia Regional Department of the Asian Development Bank (ADB).
Armenia’s current projects with the ADB were discussed and new opportunities for cooperation were outlined, the Ministry of Economy of Armenia informs Armenian News-NEWS.am.
During the meeting, the guests presented the new programs developed by the ADB—and in which Armenia can also be engaged. Zhukov noted that he was impressed by Armenia's macroeconomic indicators.
Minister Kerobyan, for his part, presented the economic reforms being implemented in Armenia, the programs being carried out toward construction of industrial parks, as well as investment opportunities in the country.
The steps being taken by the government to increase the investment appeal of Armenia were also touched upon.