Սիրիայի հյուսիսում տան փլատակների տակից դուրս են բերել նորածին երեխայի, որը պորտալարով կապված է եղել փետրվարի 6-ին տեղի ունեցած երկրաշարժից մահացած մորը։ Երեխան ընտանիքից միակն է, ով ողջ է մնացել, հայտնում է AFP-ն:
«Մենք ձայն լսեցինք, երբ փորում էինք։ Մենք մաքրեցինք փոշին եւ գտանք պորտալարով երեխա, կտրեցինք այն, եւ իմ զարմիկը նրան տեղափոխեց հիվանդանոց»,- պատմել է երեխայի հեռավոր ազգական Խալիլ ալ Սուվադին:
Փրկելու մասին տեսանյութը տարածվել է համացանցում։ Կադրերում երեւում է, թե ինչպես է տղամարդը դուրս վազում տան փլատակների տակից՝ գրկին փոշով ծածկված փոքրիկ երեխա։ Երկրորդ տղամարդը վերմակով վազում է, որպեսզի տաքացնի երեխային զրոյից ցածր ջերմաստիճանում, երրորդը խնդրում է շտապօգնություն կանչել, որպեսզի նրան հիվանդանոց տանեն։

A newborn baby bound by an umbilical cord to its mother, who died in a massive earthquake on Monday, February 6, has been pulled from the rubble of a house in northern Syria. The infant was the only one of the family left alive, AFP reported.
"We heard a voice when we were digging. We raked through the dust and found the baby with an umbilical cord, we cut it, and my cousin took him to the hospital," said Khalil al-Suwadi, a distant relative of the baby.
A video of the rescue appeared on the Web. The footage shows a man running out from under the rubble of a house, holding a tiny infant covered in dust. A second man runs with a blanket to warm the baby in sub-zero temperatures, while a third man asks to call an ambulance to take him to the hospital.