Հնդկաստանի Օդիշա նահանգում երկաթուղային վթարի զոհերի թիվը հասել է 288-ի, հայտնում է PTI գործակալությունը՝ հղում անելով տեղի իշխանություններին։
Գնացքների բախումը տեղի է ունեցել ուրբաթ երեկոյան Հնդկաստանի Բալասոր քաղաքից ոչ հեռու։ Իշխանությունների ճշտած տվյալների համաձայն՝ Կալկաթայից Չենայ ուղեւորվող ուղեւորատար գնացքի մի քանի վագոններ դուրս են եկել գծերից բեռնատար գնացքին բախվելու հետեւանքով եւ հայտնվել հանդիպակաց գծի վրա։ Որոշ ժամանակ անց գնացքին բախվել է եւս մեկ ուղեւորատար գնացք, ինչի հետեւանքով գծերից դուրս է եկել մարդկանցով լի եւս մի քանի վագոն։ Ընդհանուր առմամբ, վթարի հետեւանքով ռելսերից դուրս է եկել 17 վագոն, դրանք լրջորեն վնասվել են:
Գործակալությունը նաեւ նշում է, որ վթարի հետեւանքով տուժել է առնվազն 803 մարդ: Ավելի վաղ հաղորդվել է ավելի քան 900 տուժածների մասին:
Օդիշայում գնացքների բախումը կարելի է համարել ամենամահաբերներից մեկը: Հնդկաստանի Բիհար նահանգում տեղի ունեցած ողբերգության հետեւանքով, որը տեղի է ունեցել 1981 թվականին, զոհվել է ավելի քան 750 մարդ։

The death toll from a railway accident in the Indian state of Odisha has risen to 288, PTI reports, citing local authorities.
The collision of trains occurred on Friday at about 7:20 pm local time near the city of Balasore in India.
According to officials, several carriages of the Shalimar-Chennai Coromandel Express derailed, hit a stationary freight train and several of its cars ended up on the opposite track.
The train collision in Odisha can be considered one of the deadliest on the railways of India. The largest number of victims in a train crash was in the Indian state of Bihar, which occurred in 1981, when a train fell into a river while crossing a bridge. The accident claimed the lives of over 750 people.