Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 8-ի ժամը 11։25-ից ժամը 18։40 -ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի, շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից։
Ադրբեջանի Պն-ն, հայտարարելով Մարտակերտի, Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի ուղղությամբ իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կողմից հրադարի խախտման հնարավոր դեպքերը ։

The report of the Azerbaijani Defense Ministry that from 11:25 to 18:40 on June 8th, the units of the Defense Forces allegedly fired in the direction of the Azerbaijani positions situated in the occupied territories of Martuni, Askeran and Shushi districts of the Republic of Artsakh is not true. The Ministry of Defence of the Artsakh Republic reports.
The Azerbaijani Defense Ministry, claiming the disruption of allegedly ongoing engineering works in the direction of Martakert, Martuni, Askeran, and Shushi, is once again distorting reality, trying to justify possible artillery violations by its units.