Ադրբեջանի ՊՆ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները հունիսի 8-ի ժամը 11։25-ից ժամը 18։40 -ն ընկած ժամանակահատվածում սահմաններում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի, շրջանների օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունից։
Ադրբեջանի Պն-ն, հայտարարելով Մարտակերտի, Մարտունու, Ասկերանի և Շուշիի ուղղությամբ իբրև թե իրականացվող ինժեներական աշխատանքները խափանելու մասին, հերթական անգամ խեղաթյուրում է իրականությունը` փորձելով հիմնավորել իր ստորաբաժանումների կողմից հրադարի խախտման հնարավոր դեպքերը ։

Сообщение МО Азербайджана о том, что якобы подразделения Армии обороны 8 июня с 11:25 до 18:40 открыли огонь в направлении азербайджанских позиций на оккупированных территориях Мартунинского, Аскеранского и Шушинского районов Арцаха, не соответствует действительности. Об этом сообщает Минобороны Арцаха.
«Баку дезинформацией о якобы сорванных азербайджанской стороной «фортификационных» работах Армии обороны в Аскеранском, Мартунинском и Шушинском районах пытается обосновать возможные случаи нарушения режима прекращения огня своими подразделениями», – отмечается также в сообщении Минобороны Арцаха.