ԱՊՀ ութ երկրների, այդ թվում՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի պատվիրակությունները ժամանել են Տուլա, որտեղ ուրբաթ օրը տեղի կունենա ԱՊՀ երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստը, հայտնում է ՌԴ ՊՆ-ն։
Ութ երկրների պաշտպանական գերատեսչությունների պատվիրակությունների ղեկավարները ժամանել են Տուլա՝ մասնակցելու Անկախ Պետությունների Համագործակցության անդամ երկրների պաշտպանության նախարարների խորհրդի նիստին։ Հանդիպման ընթացքում նրանք կքննարկեն երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող ռազմական և ռազմատեխնիկական համագործակցության մի շարք հարցեր։ Մտքերի փոխանակում կլինի նաեւ աշխարհում ձեւավորվող ռազմաքաղաքական իրավիճակի շուրջ։
Տուլա են ժամանել Ռուսաստանի, Ադրբեջանի, Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի և Ուզբեկստանի պաշտպանական գերատեսչությունների պատվիրակությունները։
Աշխարհի երկրները 101 անգամ մերժել են Ռուսաստանին նրա հետապնդած անձանց հանձնելու հարցում
Աշխարհի երկրները 101 անգամ մերժել են Ռուսաստանին...
Ռուսաստանի և Հայաստանի ղեկավարների զրույցը կարող է հանգստացնել իրավիճակը. Մարկեդոնով
Միաժամանակ, զգացվում է, որ Երեւանը պատրաստ չէ (գոնե դեռ) հարաբերություններում խորացող անջրպետին...
Կստեղծվի ԱՊՀ դատական փորձաքնությունների միջպետական խորհուրդ
Համաձայնագրով կկազմակերպվի ու կհամակարգվի ԱՊՀ մասնակից պետությունների դատական փորձաքննության մարմինների փոխգործակցությունը…
ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների հանդիպումը կկայանա դեկտեմբերի 18-ին Մոսկվայում
ԱՊՀ կառավարությունների ղեկավարների հանդիպումը տեղի կունենա դեկտեմբերի 18-ին...
ԱՊՀ երկրների ՆԳՆ-ների հանդիպմանը քննարկվել են կիբեռհանցագործությունների դեմ պայքարի հարցեր
ԱՊՀ անդամ պետությունների ՆԳՆ-ների քրեական ոստիկանության ղեկավար կազմի հանդիպմանը...
ՆԳՆ Փրկարար ծառայությունը մասնակցել է ԱՊՀ երկրների միջպետական խորհրդի առցանց նիստին
Տիգրան Պետրոսյանը հանդես է եկել ելույթով, որտեղ կարևորել է ԱՊՀ կոմիտեի ջանքերն ու նախաձեռնությունները՝ ուղղված արտակարգ իրավիճակների ոլորտում...

Делегации восьми стран СНГ, в том числе Армении и Азербайджана, прибыли в Тулу, где в пятницу пройдёт заседание совета министров обороны государств СНГ, сообщает Минобороны РФ.
Главы делегаций оборонных ведомств из восьми стран прибыли в Тулу для участия в заседании совета министров обороны государств - участников Содружества Независимых Государств. В ходе заседания они обсудят комплекс вопросов военного и военно-технического сотрудничества, представляющих взаимный интерес. Также состоится обмен мнениями о складывающейся военно-политической обстановке в мире.
В Тулу прибыли делегации оборонных ведомств России, Азербайджана, Армении, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, Таджикистана и Узбекистана.
Страны мира 101 раз отказали России в выдаче преследуемых ею лиц
Кроме того, сообщила Генпрокуратура, по политическим мотивам России отказали в выдаче и тех, кого она обвиняет в незаконном доступе к гостайне, убийстве и крупном…
Маркедонов: Разговор лидеров России и Армении может успокоить ситуацию
Возникает ощущение какой-то недосказанности …
Армения одобрила создание межгосударственного совета судебных экспертиз СНГ
В обосновании решения говорится, что заключение соглашения…
Встреча глав правительств СНГ состоится 18 декабря в Москве
Встреча глав правительств СНГ, внеочередная, по инициативе Российской Федерации. Предполагается, что она состоится в Москве 18 декабря по инициативе премьер-министра…
Страны СНГ высказались за допуск на СМИД ОБСЕ всех государств-участников
Участие в мероприятии приняли представители Азербайджана, Армении, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, России, Таджикистана, Туркменистана, Узбекистана и Исполнительного комитета СНГ...