Պաշտոնական անձանց գնահատմամբ՝  Գազայի մերձակայքում գտնվող իսրայելական համայնքների վրա պաղեստինյան ՀԱՄԱՍ խմբավորման իրականացրած զանգվածային հարձակման և Իսրայելի ուղղությամբ արձակված հազարավոր հրթիռների զոհերի թիվն անցնում է  500-ից, հաղորդում է Times of Israel-ը:
Զոհվածների թվում են տասնյակ զինվորներ և ոստիկաններ։
Իսրայելի առողջապահության նախարարությունը նաեւ հաստատել է, որ հիվանդանոցներում վիրավորների թիվը հասել է 2048-ի, որոնցից 20-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում են, իսկ 330-ը՝ ծանր վիրավորներ։
Զինվորականները հարձակումից ավելի քան 30 ժամ անց սահմանամերձ համայնքներում շարունակում են մարտերը զինյալների դեմ:
Ըստ Wafa գործակալության՝ այս տարվա սկզբից իսրայելական ուժերի և վերաբնակիչների կողմից ընդհանուր առմամբ 572 պաղեստինցի է սպանվել, այդ թվում՝ 313-ը՝ Գազայի հատվածում իսրայելական ագրեսիայի ընթացքում, ասվում է առողջապահության նախարարության այսօրվա զեկույցում։
Իսրայելը չի ​​արձագանքել «Հըզբոլլահ»-ի հետ լարվածությունը նվազեցնելու վերաբերյալ Փարիզի առաջարկներին. Ֆրանսիայի ԱԳՆ
Գրավոր առաջարկն, ըստ նրա՝ առնչվում է նաև երկարաժամկետ սահմանային խնդիրներին և այդ հարցը քննարկվել է գործընկերների, ներառյալ՝ Միացյալ Նահանգների հետ...
Որքան կարժենա Գազայի պատերազմն Իսրայելի վրա. Իսրայելի Կենտրոնական բանկի հաշվարկը
Ռազմական ծախսերի վերջին գնահատականը ցույց է տալիս, որ երկրի պաշտպանության կարիքները հոգալու համար կպահանջվի ռազմական ծախսերի գրեթե կեսը՝ 118 միլիարդ շեքել, իսկ մինչև 2025 թվականը քաղաքացիական ծախսերի համար, ներառյալ քաղաքացիական բնակչության տարհանման և բնակարանային ապահովման ծախսերը տարհանվածների համար, ինչպես նաև այլ ծախսերը կազմեն 38 միլիարդ շեքել...

По оценкам официальных лиц, число погибших в результате массированного нападения палестинской группировки ХАМАС на израильские общины вблизи Газы и тысяч ракет, выпущенных по Израилю, превысило 500 человек, сообщает Times of Israel.
Среди погибших - десятки солдат и полицейских.
Министерство здравоохранения Израиля также подтверждает, что число раненых в больницах достигло 2048, в том числе 20 в критическом состоянии и 330 тяжелораненых.
Военные продолжают сражаться с боевиками в приграничных населенных пунктах более чем через 30 часов после нападения.
По информации агентства Wafa, в общей сложности 572 палестинца были убиты как израильскими силами, так и поселенцами с начала этого года, в том числе 313 во время продолжающейся израильской агрессии в секторе Газа, говорится в сегодняшнем отчете Министерства здравоохранения.
ООН: В результате эскалации напряжения на севере и юге Газы свои дома покинули более полумиллиона палестинцев
В Рафахе укрывались около 1,3 миллиона человек до того, как Израиль начал наступление на город...
В Катаре заявили, что переговоры о прекращении огня в секторе Газа зашли в тупик
В последние несколько недель мы наблюдали определенный импульс, но переговорный процесс, к сожалению, не продвинулся в нужном направлении…
США призвали Иран прекратить «беспрецедентные» передачи оружия хуситам
По его словам, есть многочисленные свидетельства того, что Иран поставляет хуситам современное оружие, включая баллистические и крылатые ракеты…
СМИ: в результате авиаудара Израиля в центральной части сектора Газа погибли 20 человек
Удар был нанесен по лагерю беженцев Нусейрат, сообщает телеканал Al Mayadeen…
ООН: Из Рафаха за последнюю неделю человек вышли около 300 000 человек
Организация Всемирная продовольственная программа …
В ЕС подтвердили планы нескольких государств в мае признать Палестинское государство
Комментарии Борреля прозвучали накануне ожидаемого в пятницу голосования в ООН по заявке Палестины на полноправное членство…