ՀՀ ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանն ընդունել է KfW Գերմանական զարգացման բանկի Արևելյան Եվրոպայի, Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի տնօրեն Վերոնիկա Գարսիա դել Արկոյի գլխավորած պատվիրակությանը։
ՏԿԵՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ հանդիպման ժամանակ անդրադարձ է կատարվել էներգետիկ և ջրային ոլորտում համագործակցության վերաբերյալ հարցերի։
Նախարար Սանոսյանը կարևորել է KfW-ի հետ համագործակցությամբ Հայաստանի համար կենսական նշանակության ենթակառուցվածքների շուտափույթ կառուցման անհրաժեշտությունը։ Մասնավորապես կարևորվել է «Հայաստան–Վրաստան» էլեկտրահաղորդման գծի արագ կառուցումը։
«Մենք պետք է լինենք ճկուն և կայացնենք որոշումներ, որոնք վերջապես կհանգեցնեն ծրագրի իրականացմանը։ Մեզ համար կարևոր է, որ այդ ենթակառուցվածքը կառուցվի»,-ընդգծել է նախարարը։
Վերոնիկա Գարսիա դել Արկոն նշել է՝ արդեն իսկ հստակ պատկերացում կա՝ ինչպես շարժվել առաջ։
Հանդիպման ժամանակ կարևորվել է նաև ջրային ոլորտի ծրագրերում էական առաջընթաց ունենալու անհրաժեշտությունը։

Министр территориального управления и инфраструктур Армении Гнел Саносян принял делегацию во главе с региональным директором Немецкого банка развития KfW по Восточной Европе, Центральной Азии и Кавказу Вероникой Гарсиа Дель Аркон.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Министерства территориального управления и инфраструктур республики, в ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с сотрудничеством в энергетической и водной сферах.
Саносян упомянул о необходимости скорейшего строительства жизненно важных для Армении инфраструктур в сотрудничестве с KfW. В частности, была отмечена важность быстрого строительства линии электропередачи «Армения-Грузия». «Мы должны быть гибкими и принять решения, которые в конечном итоге приведут к реализации программы. Для нас важно, чтобы эта инфраструктура была построена», - заявил он.
В свою очередь, Вероника Гарсиа Дель Аркон отметила, что уже есть четкое представление о том, как двигаться вперед.
В ходе встречи также была подчеркнута важность достижения значительного прогресса в программах водного сектора.