Իլոն Մասկը հայց է ներկայացրել OpenAI ընկերության և նրա գլխավոր տնօրեն Սեմ Ալթմանի դեմ: Այդ մասին հայտնում է Reuters գործակալությունը:
Գործակալության տվյալներով, իրավական պահանջն այն է, որ ընկերության՝ շահույթ ստանալու վրա կենտրոնացումը, որին աջակցում է ամերիկյան տեխնոլոգիական հսկա Microsoft-ը, հակասում է 2015 թվականի պայմանագրային համաձայնագրին, որը Մասկը ստորագրել էր որպես համահիմնադիր:
Փաստաթղթում ընկերությունը նշված է որպես շահույթ չհետապնդող և բաց, իսկ ստեղծման նպատակը հասարակության շահերի, այլ ոչ թե որևէ պետության կամ կորպորացիայի համար աշխատելն է, նշում է գործակալությունը։
ԱՄՆ-ում ստեղծել են նոր էլեկտրական հեծանիվ, որը կարող է ժամում 130 կիլոմետր արագություն բացել
Ամերիկյան ընկերությունը նոր էլեկտրական հեծանիվ է ստեղծել...
Գիտնականները ստեղծել են «ուտելի» եւ խոսող ռոբոտ
Ներկայացվել է առաջին «ուտելի» ռոբոտը...
Թրամփն ասել է, որ իրեն վախեցնում են արհեստական ​​ինտելեկտի զարգացման տեմպերը
Թրամփը կատակել է, որ տեքստն այնքան լավ է գրված, որ ինքը դեմ չի լինի օգտագործել այն, և որ իր ելույթի հեղինակը կարող է հեռացվել աշխատանքից...
Ucom-ը նոր հետվճարային փաթեթներ է գործարկում (ֆոտո)
Փաթեթներն այն մարդկանց համար են, որոնք ամենօրյա կյանքում և աշխատանքի բերումով շատ ժամանակ են անցկացնում համացանցում...
Առաջ բոլորս մտածում էինք, որ ավտոմատ փոխանցումատուփով մեքենաները լավը չեն, սառույցի վրա փախնում են. Փաշինյան

Илон Маск подал иск против компании OpenAI и ее генерального директора Сэма Альтмана из-за коммерциализации учреждения. Об этом сообщило агентство Reuters.
По его данным, судебная претензия заключается в том, что нацеленность фирмы на получение прибыли, поддерживаемая американским технологическим гигантом Microsoft, противоречит договорному соглашению от 2015 года, которое Маск подписывал как соучредитель.
В документе компания указывается как некоммерческая и открытая, а целью создания указывается работа на благо общества, а не какого-либо государства или корпорации, отмечает агентство.
Власти Франции начали операцию по очистке компьютеров, зараженных программой кибершпионажа
Прокурор сообщила, что аналитикам и следователям удалось установить контроль над сервером, который контролировал миллионы зараженных компьютеров, и они приступили к исправлению...
В Армении планируется открыть еще один центр «Тумо»
С 2026 года центр будут посещать около 3800 детей…
Глава CrowdStrike заявил, что компания выявила проблему, из-за которой произошел глобальный сбой Windows
По его словам, компания «активно работает» с клиентами, пострадавшими от сбоя…
Компания Microsoft прокомментировала глобальный технический сбой
Наши сервисы все еще сталкиваются с постоянными улучшениями...
Во всем мире из-за масштабного сбоя в работе Microsoft  отменяют авиаперелеты и не работают компьютеры