Հուլիսի 11-ին Ֆրանսիայի Սենատը (խորհրդարանի վերին պալատ) վերջնականապես ընդունել էր թվային ծառայություններ առաջարկող խոշորագույն ընկերությունների հարկման վերաբերյալ օրինագիծը....
Համարվում է, որ Գլազգոյի համալսարանը Բրիտանիայի առաջին հաստատությունն է, որն առաջարկել է ռազմատուգանք վճարել անդրատլանտյան ստրկավաճառության հետ իր կապի համար...
Ինչպես հաղորդում է «Գրոմադսկե»-ն՝ հղում կատարելով Ուկրաինայի ԱԳ նախարարությանը, ավելի վաղ Նոր Զելանդիայի վարչապետ Ջասինդա Արդերնը հայտարարել էր ուկրաինական կողմին դիմելու մտադրության մասին այն հարցի շուրջ, որ Ուկրաինայում իբրեւ մեսինջերների միջոցով տարածում են Թարանթի 87 էջանոց մանիֆեստի տպագիր տարբերակը…
Նոր աշխատության մեջ գիտնականները մոդելավորել են էքզոմոլորակների տարբեր տեսակների համար հավանական պայմանները ROCKE-3-D ծրագրային ապահովման միջոցով, որը ստեղծվել էր էքզոմոլորակների տարբեր տեսակների կլիման եւ օվկիանոսային բնակության միջավայրը կանխատեսելու համար…
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ Բրազիլիայի առաջնորդ Ժաիր Բոլսոնարուն ստել է նրան կլիմայական փոփոխությունների հարցում իր դիրքորոշման մասին…
New Republic պարբերականում հրապարակված նամակագրության մեջ Բրոքմանը խորհուրդ է տալիս Մորոզովին, որպեսզի նա հանդիպի Էփշթեյնի հետ, որին նա անվանում է «միլիարդատեր եւ գիտության ոլորտում ֆիլանտրոպ»…

Исследователи из Института микробиологии моря Общества Макса Планка и Бременского университета во время экспедиции в Мексиканском заливе добыли с глубины в 3000 м образцы архей, которые, судя по их генам, могли превращать нефть в газ...
Как сообщает «Громадське», ссылаясь на информацию Министерства иностранных дел Украины, ранее премьер-министр Новой Зеландии Джасинда Ардерн заявила о намерениях обратиться к украинской стороне относительно информации о том, что в Украине через мессенджеры якобы распространяют печатную версию 87-страничного манифеста Тарранта...
В новой работе ученые смоделировали вероятные условия на различных типах экзопланет с помощью программного обеспечения ROCKE-3-D, созданного для прогнозирования климата и океанической среды обитания различных типов экзопланет...
Министерство предложило правительству издать запретить электронные устройства для курения в общественных интересах, заявив, что это необходимо для того, чтобы электронные сигареты не стали «эпидемией» среди детей и молодежи...