Նահապետյանն ընդգծել է, որ չնայած բոլոր կոչերին, միջազգային հանրությունը չի ձեռնարկել ոչինչ, քանի որ չի ցանկացել իրերը կոչել իրենց անուններով, բայց ԼՂՀ Զինված ուժերը պատվով են կատարել իրենց առջեւ դրված խնդիրը...
Հռոմի Պապն իր հերթին կարեւորել է կրոնների միջեւ երկխոսությունը եւ անդրադարձել Սիրիայում եւ Իրաքում ահաբեկիչների գործունեությանը՝ շեշտելով, նրանք գազանություններ են իրականացնում...
ԵՄ խորհրդի կոմյունիկեում այդ անձանց ու կազմակերպությունների անունները չեն նշված: Դրանք կհրապարակվեն նոյեմբերի 29-ին ԵՄ «Պաշտոնական ամսագրում», որից հետո անմիջապես սահմանափակումներն ուժի մեջ կմտնեն...
Դատական կատարողների միջազգային միության տարեկան գործունեությունն ամփոփող այս միջոցառման ընթացքում քննարկման առարկա են դառնում նաև Դատական կատարողների միջազգային միության առաջիկա երկու տարվա գործունեության հիմնական միջոցառումները՝ իրենց ժամանակացույցով...

Папа римский отметил важность диалога между конфессиями и коснулся действий террористов в Сирии и Ираке, подчеркнув, что совершаемое ими – зверство...
«На меня произвело большое впечатление то, что было главным для министра: вернуть тела трех летчиков, погибших на борту. Первой целью для него было возвращение останков военных их семьям для похорон с надлежащими почестями»…
Учитывая положительный опыт и высокие организационные навыки СПИСА Армении, проявленные во время предыдущих мероприятий, председатель Международного союза судебных исполнителей Лео Нетен предложил Миграну Погосяну...
Президент южноафриканской страны 79-летний Хификепунье Похамба отработал отведенные конституцией два пятилетних срока и покидает свой пост. Наиболее вероятным кандидатом на его место является 73-летний премьер-министр...
Досрочные выборы созваны менее чем через два года после предыдущего голосования, которое привело к власти Сиумут. Причиной этого стал сентябрьский скандал вокруг партийного лидера Алеки Хаммонд...